Het ministerie van Grondbeleid en Bosbeheer organiseerde op 7 en 8 mei via de Dienst ‘s Lands Bosbeheer, een succesvolle workshop in het Oxygen Resort te Paramaribo. Tijdens deze tweedaagse bijeenkomst werkten belanghebbenden uit diverse instellingen, ngo’s en vertegenwoordigers van inheemse en tribale gemeenschappen, samen aan de afronding van een Conservatie-, Beheer- en Actieplan voor de jaguar in Suriname.
De workshop, gehouden in het kader van het ASL2-project (Strengthening Management of Protected and Productive Landscapes in the Surinamese Amazon), richtte zich op drie pijlers: (1) gegevensverzameling en monitoring in het veld, (2) een centraal datasysteem voor opslag en analyse, en (3) het gebruik van informatie voor conflictbeheersing, beleid, industrie en educatie.
Belangrijke doelen waren onder andere een landelijke telling van jaguars en hun prooidieren, het in kaart brengen en aanpakken van mens-dier conflicten, monitoring van legale en illegale jacht, versterking van communicatie met gemeenschappen en handhaving, capaciteitsopbouw op het gebied van veldwerk, data-analyse en communicatie, samenwerking met de toerisme-, landbouw- en mijnbouwsector, en het opzetten van structuren voor langetermijnfinanciering en netwerkuitbreiding.
Deze workshop markeerde een cruciale stap in de duurzame bescherming van de jaguar in Suriname, met een brede betrokkenheid van alle relevante actoren.
The post GBB organiseert workshop voor bescherming jaguars in Suriname ..
- Taxiën door de politiek: Steve over verkiezingen en oude ti…..
- BEP stapt af van etnische politiek..
- Volksgezondheid waarschuwt voor neppe ozempic (semaglutide)..
- ECD: Winkeleigenaren moeten weegschalen ijken..
- Ravaksur Plus dreigt met acties na vastgelopen loononderhan…..
- NDP: Van beloftes naar beleningen – De financiële erf…..
- Ravaksur plus bereidt acties voor; geld dient op tafel gele…..
- Minister Ramadhin: Nefroloog Goerdat inde onterecht tiendui…..
- Minister Ramadhin beschuldigt DNA-kandidaat van aannemen va…..
- Minister Ramadhin opent politieke aanval op nefroloog Goerd…..
- Amafo reageert op klacht Chas Mijnals: ‘beschuldiging is be…..
- ‘Zusterteams’ Yelyco op koers voor eerste klasse finale..
- Concubinaat en buitenvrouwen: tussen recht en realiteit..
- Milieu Effecten Analyse niet meer gratis..
- Hoofdstembureau Sipaliwini ontvangt stembiljetten..
- Vrijspraak Henk Rommy voor moord is definitief..
- Reyme: “Campagne zonder invloed van kapitaalkrachtigen”..
- Aptijt viert 30 jaar met jubileumfeest in Paradiso Amsterda…..
- Wie is Michael Ashwin Adhin?..
- Als reactie op de aanvallen van India is Pakistan nu een gr…..
- Voorbereiding op olie- en gasboom: Suriname moet scholing e…..