Het ministerie van Grondbeleid en Bosbeheer organiseerde op 7 en 8 mei via de Dienst ‘s Lands Bosbeheer, een succesvolle workshop in het Oxygen Resort te Paramaribo. Tijdens deze tweedaagse bijeenkomst werkten belanghebbenden uit diverse instellingen, ngo’s en vertegenwoordigers van inheemse en tribale gemeenschappen, samen aan de afronding van een Conservatie-, Beheer- en Actieplan voor de jaguar in Suriname.
De workshop, gehouden in het kader van het ASL2-project (Strengthening Management of Protected and Productive Landscapes in the Surinamese Amazon), richtte zich op drie pijlers: (1) gegevensverzameling en monitoring in het veld, (2) een centraal datasysteem voor opslag en analyse, en (3) het gebruik van informatie voor conflictbeheersing, beleid, industrie en educatie.
Belangrijke doelen waren onder andere een landelijke telling van jaguars en hun prooidieren, het in kaart brengen en aanpakken van mens-dier conflicten, monitoring van legale en illegale jacht, versterking van communicatie met gemeenschappen en handhaving, capaciteitsopbouw op het gebied van veldwerk, data-analyse en communicatie, samenwerking met de toerisme-, landbouw- en mijnbouwsector, en het opzetten van structuren voor langetermijnfinanciering en netwerkuitbreiding.
Deze workshop markeerde een cruciale stap in de duurzame bescherming van de jaguar in Suriname, met een brede betrokkenheid van alle relevante actoren.
The post GBB organiseert workshop voor bescherming jaguars in Suriname ..
- Condoleanceregister voor oud-president Jules Wijdenbosch..
- Regels voor stemmen bij volmacht..
- TrackDrip stopt: lokaal streaminginitiatief bezwijkt onder …..
- GOED GEREGEERD, SLECHT UITGELEGD FABEL..
- Bewolkt in de ochtend met onweer in de middag..
- Santokhi ergert zich aan tweestrijdige standpunten bij invo…..
- Dominee Paul Doth voorgoed uit Suriname..
- Man dringt Poolse universiteit binnen met bijl..
- Jules Albert Wijdenbosch (83) Paramaribo 30-4-2025..
- Jacqueline Elisabeth (74) Amsterdam 4-5-2025..
- Zwarte rook, geen paus gekozen bij eerste stemming in concl…..
- Mathoera: verandering bij defensie zichtbaar..
- Inhoudelijke behandeling Money Laundering-zaak K.C. start 5…..
- Campus Village bij AdeKUS opgeleverd: stap naar toegankelij…..
- Studenten leggen onderwijsproblemen voor aan president..
- Column: Positieve mindset..
- Dorpsbestuur Pokigron legt knelpunten voor aan president..
- Op weg naar 25 mei: Santokhi sluit zichzelf bij voorbaat ui…..
- Santokhi heeft geen moeite met ambities van partijgenoten..
- Zorgcrisis bij Esther Stichting houdt aan..
- Koop of verkoop oproepingskaart is strafbaar..