Minister Stanley Soeropawiro van Grondbeleid en Bosbeheer (GBB) heeft tijdens de voortzetting van de begrotingsbehandeling in De Nationale Assemblee, zijn plannen uiteengezet voor een grondige hervorming van het grondbeleid en het bosbeheer in Suriname.
De minister stelde dat de implementatie van het Decreet Uitgifte Domeingrond en de Anti-corruptiewet, centraal zullen staan in de aanpak. Deze wettelijke kaders worden leidend bij alle toekomstige handelingen van het ministerie, zodat er helderheid en rechtszekerheid ontstaat bij de behandeling van aanvragen.
De digitalisering van werkprocessen heeft volgens de minister, de hoogste prioriteit. ‘’Burgers moeten in de nabije toekomst online kunnen volgen wat de status van hun grondaanvraag is. Dit moet leiden tot meer transparantie, snellere afhandeling en minder onduidelijkheid’’, aldus de minister. De administratie zal ook volledig worden gemoderniseerd, zodat een actueel overzicht van percelen altijd beschikbaar is.
Het ministerie investeert in training en bijscholing van medewerkers, gericht op betere rapportages, correcte toepassing van procedures en integriteit. Ook worden de interne structuren en processen hersteld, zodat het werk volgens duidelijke lijnen en verantwoordelijkheden verloopt.
Bij het beleid zullen de volgende principes leidend zijn:
– Het first-in-first-out-principe bij de behandeling van aanvragen;
– eerlijke en transparante communicatie naar de samenleving;
– intensieve voorlichting zodat burgers weten wat hun rechten en plichten zijn;
– versterking van de samenwerking met andere instanties en districten;
– evenwicht tussen ontwikkeling en bescherming.
Naast het grondbeleid, staat ook het bosbeheer hoog op de agenda. De minister benadrukte dat Suriname internationaal een belangrijke positie inneemt, gezien zijn 93 procent bosbedekking en carbon-negatieve status. Dit voordeel moet worden benut door middel van duurzame projecten, waaronder ecotoerisme, certificering en carbon credits. Tegelijkertijd blijft bescherming van de bossen essentieel.
De minister waarschuwde dat ambtenaren die de wet overtreden, zullen worden aangepakt met de middelen die de Personeelswet en de Anti-corruptiewet bieden. “Zonder aanzien des persoons,” benadrukte hij.
“De samenleving mag geen slachtoffer worden van personen die misbruik maken van haar onwetendheid”, aldus Soeropawiro. Daarom wordt gewerkt aan een opendeurbeleid, waarin burgers betere toegang hebben tot informatie en dienstverlening van het ministerie.
The post GBB-minister zet in op transparant en efficiënt grondbeleid ..
- Finale 1-1: Koi Carper brengt SCVU eerste nederlaag toe..
- VHP waarschuwt regering en DNA: stop met gehaaste en onzorg…..
- BESCHOUWING — De vermoorde onschuld van Xaviera Jessurun..
- Schoolleider OS Gonini Kriki Mofo betreurt grote terugval i…..
- BBS on speaking terms met minister Monorath van Juspol..
- Gezamenlijk werken aan versterken ondernemings- en invester…..
- Danique van Varsseveld nieuwe communicatiedirecteur Kabinet…..
- MAS eert uitblinkende leerlingen met Maritime Excellence Aw…..
- Familieboerderij te Reeberg zonder medeweten verkaveld en v…..
- ‘Mensen met een beperking hebben geen medelijden nodig maar…..
- Guyanezen in Suriname kunnen stemmen bij verkiezingen op 1 …..
- SEOB: vervolg IMF-programma noodzakelijk voor duurzame groe…..
- Rechtsbescherming: Een grondrecht voor iedereen.
- Politieke loyaliteit en schulden vormen grootste uitdaginge…..
- Oud-medewerkers Centrale Bank vragen om waardig bestaan..
- 2,5 jaar voor voorganger Landveld: ‘U had vanuit uw kerkeli…..
- Mede-inzittende overleden na eenzijdig verkeersongeval.
- Wijnerman: ‘Regering zal bij toekomstige begrotingen streng…..
- Numerus fixus en de illusie van objectieve normen..
- Tsang: 86 personeelsleden OWRO voor de gek gehouden bij aan…..
- TCT-minister Landveld belooft ondersteuning aan MAS..