Zolang de verkiezingsuitslag niet bindend is verklaard door de bevoegde autoriteiten, blijft het politieke speelveld in Suriname volledig open. Dat stelt Asis Gajadien, ondervoorzitter van de VHP, in het programma Suriname Kiest op ABC. Hij benadrukt dat het Surinaamse staatsbestel complexer is dan vaak wordt aangenomen, en dat de uiteindelijke uitkomst niet enkel afhangt van zetelverdeling in De Nationale Assemblee (DNA).
“Het is belangrijk dat wij de officiële procedures respecteren en de verkiezingsresultaten rustig afwachten,” zegt Gajadien. Volgens hem is niet alleen een gekwalificeerde meerderheid van belang, maar ook de verhoudingen in de Verenigde Volksvergadering (VVV), die in sommige scenario’s doorslaggevend kan zijn bij de verkiezing van de president.
Over de commotie rondom mogelijke onregelmatigheden bij het stemproces zegt hij dat de openbare zittingen van het Centraal Hoofdstembureau (CHS) de aangewezen plek zijn om bezwaren aan te kaarten. “Partijen die menen dat er geknoeid is, moeten dat daar formeel aangeven. Het CHS neemt die opmerkingen mee bij de definitieve beoordeling.”
Gajadien merkt op dat, op basis van de voorlopige uitslag, geen van de twee grote partijen zelfstandig een coalitie kan vormen. “Dat is voor mij een helder signaal dat het volk wil dat partijen samenwerken en zich richten op nationale belangen.” De VHP voelt zich naar eigen zeggen niet afgestraft door de kiezer. “Er is geen sprake van een afstraffing, maar van een nieuwe fase waarin samenwerking en daadkracht centraal moeten staan.”
Tot slot onderstreept Gajadien dat de nieuwe regering, ongeacht de uiteindelijke samenstelling, prioriteit moet geven aan integriteit. “De aanpak van corruptie moet hoog op de agenda staan. Dat is waar het volk recht op heeft.”
- Een gestolen toekomst; een manifest voor politieke integrit…..
- Korpschef: er zal keihard worden opgetreden tegen daders br…..
- Telma Paulona Pelhan (89) Paramaribo 4-6-2025..
- Ferdi Johan Baal (93) Amsterdam 30-5-2025..
- Beleidsverzwakking en misalignment oorzaak koersstijging..
- Korpschef kondigt harde aanpak aan na golf van overvallen..
- VHP houdt grip op Nickerie, NDP 2 en PL consolideert 3e ple…..
- President wacht officiële verkiezingsuitslag af..
- Regeringsraadvergadering: hogere gunstgiften, toelage zorgp…..
- Presidentskandidaat Simons: “Hoefdraad komt niet terug”..
- Joyce Williams treedt af als SPA-voorzitter..
- VHP heeft de NPS vaak geholpen..
- WWF investeert 560.000 euro in Boven-Suriname en Para..
- ‘NDP heeft ondanks protest rond verkiezingsdashboard flink …..
- Pupillen Grietjebieschool, OS Jankilaan en Bloementuin geni…..
- Israël bewapent bendes in Gaza om Hamas te bestrijden, onth…..
- Suriname verslaat Puerto Rico met 1-0; naar 3e ronde WK-k…..
- Jaden Montnor kopt Suriname in slotfase naar overwinning..
- Korpschef KPS: “Er zal keihard worden opgetreden tege…..
- DE KOORDDANSENDE OLIFANT..
- Miljoenen Guyanees oliegeld voor doop olieschip..