Zolang de verkiezingsuitslag niet bindend is verklaard door de bevoegde autoriteiten, blijft het politieke speelveld in Suriname volledig open. Dat stelt Asis Gajadien, ondervoorzitter van de VHP, in het programma Suriname Kiest op ABC. Hij benadrukt dat het Surinaamse staatsbestel complexer is dan vaak wordt aangenomen, en dat de uiteindelijke uitkomst niet enkel afhangt van zetelverdeling in De Nationale Assemblee (DNA).
“Het is belangrijk dat wij de officiële procedures respecteren en de verkiezingsresultaten rustig afwachten,” zegt Gajadien. Volgens hem is niet alleen een gekwalificeerde meerderheid van belang, maar ook de verhoudingen in de Verenigde Volksvergadering (VVV), die in sommige scenario’s doorslaggevend kan zijn bij de verkiezing van de president.
Over de commotie rondom mogelijke onregelmatigheden bij het stemproces zegt hij dat de openbare zittingen van het Centraal Hoofdstembureau (CHS) de aangewezen plek zijn om bezwaren aan te kaarten. “Partijen die menen dat er geknoeid is, moeten dat daar formeel aangeven. Het CHS neemt die opmerkingen mee bij de definitieve beoordeling.”
Gajadien merkt op dat, op basis van de voorlopige uitslag, geen van de twee grote partijen zelfstandig een coalitie kan vormen. “Dat is voor mij een helder signaal dat het volk wil dat partijen samenwerken en zich richten op nationale belangen.” De VHP voelt zich naar eigen zeggen niet afgestraft door de kiezer. “Er is geen sprake van een afstraffing, maar van een nieuwe fase waarin samenwerking en daadkracht centraal moeten staan.”
Tot slot onderstreept Gajadien dat de nieuwe regering, ongeacht de uiteindelijke samenstelling, prioriteit moet geven aan integriteit. “De aanpak van corruptie moet hoog op de agenda staan. Dat is waar het volk recht op heeft.”
- Voorlopige resultaten bekend; zetelverdeling niet veranderd..
- Regering neemt belangrijke besluiten voor infrastructuur, w…..
- NDP: “President handelt buiten wet en bevoegdheden”..
- Portefeuilleverdeling binnen nieuwe regering krijgt vorm..
- NPS bekritiseert rol president bij vertraging verkiezingsui…..
- Besluiten voor betere woonruimte, infrastructuur en grondze…..
- Verdeeld..
- Breaking: Voorlopige telling afgerond, NDP de grootste..
- NPS: uitspraken president zijn politiek gekleurd en hypocri…..
- OMO-schuld en CBvS-reactie: Waar blijft de onderbouwing?..
- Custom Connect opent tweede vestiging in Suriname..
- Bezorgdheid VHP-voorzitter/president..
- President Santokhi: “Onafhankelijke verkiezingsautoriteit b…..
- Ondernemer opgelicht via sociale media..
- World No Tobacco Day 2025: Ontmasker de tabaksindustrie..
- Economische uitdagingen blijven ook voor nieuwe regering..
- Nieuwe single ‘Suriname Boss’: ‘Wees trots op je afkomst en…..
- Heldhaftige omstanders voorkomen beroving op klaarlichte da…..
- President bespreekt met verkiezingspartijen verloop verkiez…..
- Zonder spiegel geen toekomst..
- Chas Warning grote intermediair voor A20 bij coalitievormin…..