Inschattingsfouten en koppigheid van beleidsmakers zijn volgens VHP-assembleelid Asis Gajadien de voornaamste redenen waarom de VHP buiten de boot is gevallen bij de vorming van de nieuwe regeercoalitie. Hoewel hij geen namen noemde, uitte Gajadien in het programma To The Point scherpe kritiek, met name richting minister Riad Nurmohamed van Openbare Werken (OW).
Volgens hem zijn er te veel projecten niet of veel te laat uitgevoerd — niet door geldgebrek, maar door organisatorische tekortkomingen. “De duizenden weggebruikers die maandenlang het slachtoffer waren van slechte wegen en ander ongerief, hebben een duidelijk signaal afgegeven,” aldus Gajadien.
“Wat denk je dat ze gaan doen?” vroeg hij retorisch. Het geld was er volgens hem wel, maar de prioriteiten zijn verkeerd gesteld. Daar moet volgens de VHP-topper bestuurlijk iets aan veranderen. Toch benadrukt Gajadien dat een groot deel van het electoraat het werk van de VHP wél heeft gewaardeerd, gezien de ruim 87.000 stemmen op de partij.
Tegelijkertijd erkent hij dat het niet goed uitvoeren van het sociaal programma zijn weerslag heeft gehad op het verkiezingsresultaat. Een ander punt waarop de partij volgens hem is afgerekend, is de aanhoudende wateroverlast waarmee veel gezinnen te kampen hadden.
“Dat probleem is nooit opgelost. Er is veel geld uitgegeven, maar dat is niet terechtgekomen waar het nodig was,” stelt hij. Gajadien zegt dat zijn kritiek niet nieuw is. Hij heeft al eerder intern gewaarschuwd dat zaken niet goed werden aangepakt.
Ook het grondbeleid verdient volgens hem aandacht. Vooral bewoners van Wanica zouden daar veel klachten over hebben geuit. Gajadien pleit voor een grondige evaluatie binnen de VHP. “Maar zelfs zonder die evaluatie is al duidelijk waar het fout is gegaan,” aldus de politicus.
- Voor derde keer regeerakkoord getekend; zonder voorbehoud..
- Ketikoti prisiri voor vegetariërs en veganisten..
- Regering en gezondheidsbonden bereiken akkoord over loonree…..
- Breeveld: ‘Voorbehoud Brunswijk bij regeerakkoord is politi…..
- ‘Commewijne strategisch knooppunt voor nieuwe luchthaven en…..
- Suriname sluit zich aan bij mondiale alliantie voor bescher…..
- Persbericht Korps Politie Suriname n.a.v. bericht in de med…..
- Gezamenlijke verklaring aankomende coalitiepartijen inzake …..
- Staat vast: Brunswijk heeft regeerakkoord ondertekend..
- Silos: niets van Brunswijk verbaast mij..
- Fates Aligned: Een kleurrijke caleidoscoop van dromen, dram…..
- Ex-werknemer aangehouden voor verduistering van grote parti…..
- Breaking: Brunswijk zet alsnog handtekening onder regeerakk…..
- Brunswijk tekent alsnog regeerakkoord vanmiddag..
- Brunswijk tekent regeerakkoord alsnog..
- Brunswijk tekent alsnog regeerakkoord..
- Nee, het gaat niet altijd om geld..
- Politieke stoelendans en mantelpakjes..
- Supermarkten opnieuw in de fout met vervallen producten op …..
- Simons: VHP-top probeert coalitievorming NDP bewust te dwar…..
- Politie pakt bende auto-inbrekers op bij Wijdenboschbrug..