Asiskumar Gajadien, fractieleider van de VHP in De Nationale Assemblee, heeft in gesprek met Radio ABC benadrukt, dat het oplossen van het grondenrechtenvraagstuk voor inheemse en tribale gemeenschappen, complexer is dan aanvankelijk werd gedacht. Volgens Gajadien is er een beperkte tijd om dit vraagstuk op te lossen, aangezien er rekening moet worden gehouden met diverse betrokken actoren.Verder ziet Gajadien mogelijk-heden om vooruitgang te boeken bij de basisaspecten van grondenrechten, ondanks de complexiteit, zoals de erkenning van collectieve rechten. Onlangs heeft de regering een nota van wijziging naar het parlement gestuurd voor de ‘Raamwet Collectieve Rechten van Inheemsen en Tribale Volken’. Verschillende maatschappelijke organisaties, waaronder de Vereniging Samaaka Gemeen-schappen (VSG) en de Vereniging van Inheemse Dorps-hoofden in Suriname (VIDS), zijn bezorgd en hebben ernstige bezzwaren tegen dit voorstel. Hugo Jabini, voorzitter van de VSG, had eerder deze week tegenover ABC Online Nieuws gezegd, dat, de behandeling van het tweede concept van de wet voortgezet moet worden, en er moet worden afgezien van de nota van wijzigingen op de raamwet.
Gajadien merkte vervolgens op dat bestaande wetten, zoals de Bosbouwwet en de Mijnbouwwet, al bepalingen bevatten, die rekening houden met inheemsen en tribale volkeren. Hij heeft de opmerkingen van de betrokken organisaties ter harte genomen en stelt voor met deze groepen in dialoog te gaan. Het doel is om een solide raamwet te ontwikkelen, die de collectieve rechten van deze gemeenschappen waarborgt.
Ook is Gajadien van mening dat enkele cruciale wetten, zoals de grondenrechtenwet, het gronduitgiftebeleid en de herstructurering van de rechterlijke macht, mogelijk vóór de komende verkiezingen, kunnen worden afgerond. Tot slot benadrukte hij, dat investeerders niet zozeer naar verkiezingen kijken, maar naar de werking van de rechterlijke macht. Een goed functionerende rechterlijke macht is volgens Gajadien, essentieel voor het aantrekken van investeringen.
The post Gajadien: ‘Grondenrechtenvraagstuk complexer dan gedacht’ ..
- Abenaston houdt grote schoonmaakactie..
- Uiterlijk zaterdag duidelijk welke partijen meedoen aan de …..
- Wereldbank: $ 524 miljard nodig voor herstel Oekraïne..
- ‘Chinalco is van de baan’, stelt Brunswijk..
- Suriname kondigt deelname aan World Expo 2025 aan..
- Paarse verbazing en geel goud..
- Bromfietser op slag dood in Nickerie..
- Suriname neemt deel aan World Expo 2025 in Japan..
- Wet Grondenrechten aangehouden; regering treedt in overleg..
- PALU-voorzitter: Grondenrechten niet door onze strot duwen..
- Presidentiële werkgroep grijpt in bij sociale instellingen..
- Specialisten en patiëntenrechten..
- Kioe A Sen: ‘We moeten altijd de context begrijpen en niet …..
- Minderdraagkrachtigen sneller toegang tot voedselpakketten …..
- CHS legt documenten 15 partijen ter inzage..
- Hoe verandert men een corruptief politiek systeem?..
- Concubinaat is eindelijk wettelijk erkend in het nieuwe Sur…..
- Juwelier ingesloten wegens verduistering en oplichting..
- Jaloerse man slaat vrouw in elkaar om zuigzoen..
- Registratie politieke organisaties in volle gang..
- Eerste stap naar 1×24 uur stroom in Apetina gezet..