Vandaag was er een meningsverschil in De Nationale Assemblée (DNA) over de toelating van lid Ronnie Brunswijk (ABOP). De commissie die de geloofsbrieven moest onderzoeken zodat de toelating tot DNA kan gebeuren, concludeerde dat er geen probleem is om Brunswijk toe te laten als lid.
Asis Gajadien, die lid is van de commissie, heeft geen bezwaar indien ervan wordt uitgegaan dat Brunswijk van rechtswege afstand doet van zijn ambt als tweede man van het land.
De commissie onder leiding van Ebu Jones (NDP), heeft geen bezwaar dat Brunswijk wordt toegelaten. De toelating zou rechtvaardig zijn, zegt Jones. Hij vindt dat de wettelijke regelingen in samenhang gelezen moeten worden met de wet die de verenigbaarheid van het vicepresidentschap en een andere functie, verbiedt. Daardoor is de wet duidelijk over het al dan niet verenigdbaar zijn van de functie.
Fungerend DNA-voorzitter Rabindre Parmessar heeft de discussie afgesloten, en legde zich neer bij het besluit zoals genomen door de commissie. Brunswijk moet van rechtswege aftreden.
- WIE BEWAAKT ONS VAN DE WAAKHONDEN?..
- Steun US$ 71,30 per kliniek moet digitalisering versnellen..
- Grootste Amerikaanse delegatie ooit aanwezig op SEOGS..
- Knack Music geeft traditionele Javaanse beats een moderne t…..
- Goudroof Sun Parklaan onthult duister complot..
- Oogarts Pawiroredjo kiest voor DNA; laat patiënten niet in …..
- King: “Nieuw kiesstelsel biedt ruimte, maar kiezers blijven…..
- Oud-president Venetiaan viert 89ste verjaardag..
- ‘Havenproject Dordt moet economische motor worden van Comme…..
- NDP-voorzitter Simons: Samenleving goed voorbereiden op oli…..
- ‘Geen alternatief voor inkomsten uit kleinschalige goudsect…..
- GranMorgu-project op koers: Eerste olieproductie in 2028..
- 85 jaar Surinaams Rode Kruis: Koloniale afdeling naar zelfs…..
- Minister van Financiën en Planning: “Er is geen yorkasupu v…..
- Goerdat ziet af van zijn zetel..
- Zonnig weer maar ook onweersbuien voorspeld..
- Politie De Nieuwe Grond pakt verdachte aan voor verspreidin…..
- Local content vereist AI-kennis – Zijn we er klaar voor?..
- Kirchner begint straf, supporters massaal op straat..
- Raghoebarsing over koersstijging: aankomende leiders zullen…..
- Shemar Jameson go-to guy in eerste finale triomf Yellow Bir…..