VHP-fractieleider en DNA-kandidaat Asis Gajadien heeft stevige kritiek geuit op de banken in Suriname. In een recente aflevering van de Dave Podcast noemde hij de banken in de financiële sector “de grootste maffia’s” van het land. Deze uitspraak deed hij eerder ook in De Nationale Assemblee (DNA).
Volgens Gajadien handelen de financiële instellingen niet transparant bij het vaststellen van de wisselkoers. Ook rondom de Open Markt Operaties (OMO) zouden zich onregelmatigheden hebben voorgedaan.
“Het OMO-model zoals voorgesteld door het IMF is op zichzelf niet verkeerd – het is gebaseerd op het zogeheten ‘reserve money targeting system’ – maar in Suriname werkte het met voorkennis. Geld van bepaalde personen werd tegen hoge rentes vastgelegd,” aldus Gajadien.
De politicus uit zijn frustratie over het feit dat de Centrale Bank van Suriname volgens hem niet optreedt tegen misstanden, of daar mogelijk zelfs aan meewerkt. Hij gaf verder aan teleurgesteld te zijn in het huidige ministersteam. Volgens hem voldoen slechts vier ministers aan het ‘nieuwe denken’ dat het land op dit moment nodig heeft. Namen noemde hij daarbij niet.
In de podcast ging hij ook in op bredere economische thema’s. Gajadien is voorstander van een 24-uurs economie, die volgens hem investeerders kan aantrekken en de economische groei ten goede komt. Hij pleit voor uitgebreide wetgevingshervormingen, onder meer van de Bankwet, Douanewet, belastingwetgeving en regelgeving rond woningbouw.
Volgens de VHP-fractieleider zal het niet lukken om deze hervormingen nog tijdens deze regeerperiode door te voeren, gezien het korte tijdsbestek tot de verkiezingen. “Het komende parlement zal zich hier écht op moeten richten. Het is een verplichting richting de samenleving,” aldus Gajadien. “Suriname heeft genoeg potentie die, met aangepaste wetgeving, in voordeel van elke burger benut kan worden.”
- Politici zijn ineens zo poeslief..
- Cubaanse leerkrachten in Suriname al acht maanden niet beta…..
- Surinam Airways annuleert vluchten tussen Amsterdam en Para…..
- Stichting ST&C zet in op professionalisering toezicht..
- Ambassadeur Nannan overleden op 44-jarige leeftijd..
- Man Start ‘Proces Om Mijn Leven Terug Te Krijgen̵…..
- Santokhi geschokt door overlijden ambassadeur Nannan..
- Oproep aanhouding Dijksteel: Rechtsstaat mag geen dode lett…..
- SLM-vlucht PY993 naar Paramaribo afgelast na 7 uur vertragi…..
- Kampoe wint rivalenstrijd van Sudhar..
- Surinaamse ambassadeur Ryan Nannan overlijdt onverwacht in …..
- Goed bestuur, een remedie tegen corruptie; tijd voor nieuwe…..
- OM en verdediging botsen over wie strafzaak K.C. mag behand…..
- 𝙋𝙤𝙡𝙞𝙩𝙞𝙚 𝙍𝙚𝙜𝙞𝙤 𝙒𝙚𝙨𝙩 𝙬𝙖𝙖𝙧𝙨𝙘𝙝𝙪𝙬𝙩 𝙫𝙤𝙤𝙧 𝙣𝙖𝙡𝙚𝙫𝙞𝙣𝙜 𝙫𝙚𝙧𝙠𝙚𝙚𝙧𝙨𝙧𝙚𝙜𝙚𝙡𝙨 …..
- Steekpartij na woordenwisseling bij aanrijding; verdachte a…..
- First Voters..
- Xi roept op tot handhaving van VN en multilaterale systemen..
- Mogelijk totale lamlegging bij PCS..
- Parmessar vreest problemen met salarisuitbetaling eind juli..
- BIBIS informeert afdelingen over het overlijden van ambassa…..
- Oppositie wil spoeddebat..