PARAMARIBO — Het Fuse Kitchen-project van Fernandes Group, waarbij plastic afval wordt omgezet in bouwmaterialen, krijgt een injectie nu de bedrijvengroep en het ministerie van Ruimtelijke Ordening en Milieu de handen ineenslaan. “Met Fernandes werken we aan een circulaire economie, waarbij plastic afval wordt omgezet in waardevolle bouwmaterialen. Dit initiatief is niet alleen milieuvriendelijk, maar biedt ook economische kansen”, haalde ROM-minister Marciano Dasai donderdag aan bij de ondertekening van de Memorandum of Understanding (MoU).
Volgens Bryan Renten, CEO van de Fernandes Group, speelt zijn bedrijf al jaren een actieve rol in milieubewust ondernemen. Hij herinnerde eraan dat het bedrijf al eindjaren negentig begon met inzamelstructuren voor plastic flessen op scholen. “Met het Fuse Kitchen-project zetten we een nieuwe stap in duurzaam ondernemen. We produceren kunststof planken die net zo sterk zijn als hout, maar veel langer meegaan. Dit biedt een innovatieve oplossing voor zowel afvalbeheer als de bouwsector.”
“Plastic afval is een groeiend probleem in Suriname”ROM-minister Marciano Dasai
Fernandes verwacht binnenkort de benodigde machines te ontvangen en hoopt het project in de toekomst landelijk uit te breiden. Daarnaast wordt gekeken naar verdere innovatie, zoals alternatieve duurzame verpakkingsmaterialen en samenwerkingen met andere bedrijven en organisaties.
Gezamenlijke verantwoordelijkheid
Dasai benadrukte dat afvalbeheer een gezamenlijke verantwoordelijkheid is van de overheid, de particuliere sector en burgers. “Plastic afval is een groeiend probleem in Suriname”, benadrukte Dasai. Daarop inhakend zei Renten dat Suriname jaarlijks ongeveer twintig miljoen kilogram plastic afval produceert. Door met ROM samen te werken zal volgens hem nu een groot deel van dit afval worden hergebruikt wat de druk op stortplaatsen zal verminderen en de biodiversiteit zal beschermen.
Met het tekenen van de intentieverklaring hebben ROM en Fernandes Group volgens het persbericht een belangrijke stap gezet in de strijd tegen plasticvervuiling. Ze starten een duurzame samenwerking om afvalbeheer en recycling in Suriname te bevorderen. “Dit partnerschap richt zich op innovatieve oplossingen binnen de economie en het stimuleren van milieubewustzijn”, wordt opgetekend.
Afvalscheiding eerste prioriteit
De samenwerking heeft als doel plasticvervuiling te verminderen en duurzame afvalverwerking te bevorderen. De MoU omvat verschillende initiatieven: uitbreiding van inzamelpunten voor plastic afval en verhoging van de recyclingcapaciteit, beleidsmaatregelen en belastingvoordelen om recyclinginitiatieven te stimuleren, educatieve programma’s en bewustwordingscampagnes over afvalscheiding en pilotprojecten met gerecyclede plastic bouwmaterialen.
De eerste focus ligt op bewustwording en het op gang brengen van afvalscheiding. Dasai: “We hebben maar één milieu en het is onze verantwoordelijkheid om het te beschermen. Kleine acties, zoals plastic scheiden, maken een groot verschil.”
Fernandes Group CEO Bryan Renten en ROM-minister Marciano Dasai met de getekende MoU. [: CDS]
- Twee broers aangehouden in twee afzonderlijke gevallen..
- Santokhi: ‘wij zullen geen lege staatskas achterlaten’..
- De stroomtarieven (3): ‘Regering moet EAS ruimte geven wett…..
- Paraguay trekt zijn kandidatuur voor OAS-secretariaat-gener…..
- Weg naar OAS-leiderschap lijkt geplaveid voor Ramdin..
- Wegomlegging kruising Zwartenhovenbrug-/Sophie Redmondstraa…..
- Santokhi: ‘Verhoging sociale uitkeringen geen verkiezingsst…..
- Amoksi: ‘Geen groepsverkrachting, maar groepsseks binnen KP…..
- 22-jarige om het leven gebracht door partner..
- Wereldbank wijzigt beleid: Centraal aanspreekpunt in Surina…..
- ‘Niets nog definitief bij kandidering Optsu’..
- Simons ontvangt T-shirt voor campagne “Jouw stem het versch…..
- Minimumuurloon van SRD 49,12 naar SRD 52,47..
- Onmiddellijke actie op noodsituatie Weg naar Zee..
- EU-leiders steunen defensie-uitbreiding en Zelensky..
- Man brengt 22-jarige vrouw om het leven, waarna hij de hand…..
- Nadere goedkeuringen en presentaties tijdens regeringsraads…..
- Minimumuurloon per april SRD 52,47..
- Cheng Koon Ching (m.b.a. Fung)..
- Naomi Eliza Robinson..
- Verdachte pleegt suïcide na moord op partner..