Na een uitleveringsprocedure van meer dan een jaar, Joel ‘Bordo’ Martinus is uitgeleverd aan Frankrijk door Brazilië. Dat meldt de nieuwssite France-Guyane. Hij zou vandaag zijn aangekomen op de luchthaven van Roissy. Hij moet in Frankrijk een celstraf uitzitten van 8 jaar voor drugshandel; een veroordeling bij verstek.
Bordo wordt wordt vanaf 2022 opgespoord door de Surinaamse justitie en hij is sinds toen ondergedoken. Hij kon door een door Interpol Suriname uitgegeven Red Notice worden opgespoord en aangehouden in São Paulo. In Suriname wordt hij verdacht van moord, medeplegen/medeplichtigheid tot moord; doodslag, medeplegen/medeplichtigheid aan doodslag; bedreiging met misdrijf; deelneming criminele organisatie, overtreding Wet Verdovende Middelen en overtreding Wet Money Laundering.
Begin dit jaar werd al bekend dat hij uitgeleverd zou worden aan Frankrijk en niet aan Suriname. Op 6 januari 2025 is het Openbaar Ministerie via de diplomatieke weg in kennis gesteld van de beslissing van de Braziliaanse Justitiële autoriteiten.
- Julien Ignacio geeft migranten een stem in ‘Goudjakhals ..
- Slapende man in Wanica ruw wakker geslagen en beroofd..
- Save SU Collectief pleit voor behoud ministerie van Ruimtel…..
- Reactie op: ‘Niet de regering, maar DNA…’..
- Toekomstmogelijkheden centraal op onderwijs- en beroepenbeu…..
- A20: Democratisch mandaat is opdracht tot verandering..
- Personeel TCT zegt vertrouwen in directie op..
- OW-minister roept in China bedrijven op in Suriname te inve…..
- AWJ: Geen sprake van vooruitbetaling van USD 96.000 voor hu…..
- Ex-minister Ramdin vindt kritiek op Xaviera Jessurun ontere…..
- NDP waarschuwt voor valse berichten op sociale media..
- Twee Democratische politici beschoten in Minneapolis..
- Ondernemer in Paramaribo beroofd van kilo’s goud door nepag…..
- Strategisch advies voor de aankomende coalitie & de VHP..
- Gewapende overval op woning aan Ramsaranweg: vrouw beroofd …..
- Financiering RVI..
- Brute woningoverval: slachtoffer gekneveld achtergelaten..
- VN-missie in Haïti faalt, Lula wil actie..
- Emanuel Sanvisi: nieuwe muziek, nieuwe missie, zelfde hart..
- Menke verwacht dat verkiezingen bindend worden verklaard..
- Al meer dan 21 aankomende parlementariërs hebben aanvaard b…..