PARAMARIBO — De Franse marine heeft afgelopen weekend meer dan zes ton cocaïne in beslag genomen op een vissersboot uit Guyana, zo meldt onder andere de krant France-Guyane. De onderschepping vond plaats als onderdeel van ‘Operatie Corymbe’, een maritieme missie waarbij de Franse marine toezicht houdt op de Golf van Guinee. Op basis van nauwkeurige inlichtingen werd de actie voorbereid en op zaterdag 15 maart succesvol uitgevoerd.
Internationale samenwerking tussen politie en leger
Volgens een verklaring van de Guyanese regering werd op verzoek van de Franse autoriteiten, in samenwerking met de Guyanese regering en de anti-drugseenheid van de douane (CANU), toestemming verleend om het vissersvaartuig Solo te enteren. Het schip, dat onder Guyanese vlag voer en actief was voor de West-Afrikaanse kust, werd op zee onderschept. Deze operatie was het resultaat van een internationale samenwerking, waarbij informatie werd gedeeld tussen de Franse maritieme inlichtingendiensten, de Britse National Crime Agency (NCA) en de Amerikaanse Drug Enforcement Administration (DEA).
Commandotroepen grijpen inOp basis van de verzamelde inlichtingen nam de Franse marine actie. Met ondersteuning van twee helikopters en een drone werd de vissersboot Solo gelokaliseerd en geïdentificeerd. Vervolgens naderden commando’s het schip met een snelle onderscheppingsboot. Na het neutraliseren van de bemanning begon de grondige doorzoeking van het vaartuig.Meer dan 6,3 ton cocaïne onderscheptTijdens de operatie werd 6,3 ton cocaïne aangetroffen, verpakt in balen. De bemanning, bestaande uit een Colombiaan, een Dominicaan en vier Guyanezen, werd gearresteerd. Het onderzoek is in volle gang, aldus een officiële verklaring.“In totaal werd 6.386 kilogram cocaïne, met een geschatte marktwaarde van bijna 371 miljoen euro, in beslag genomen en overgebracht naar een marineschip voor vernietiging, conform het besluit van het parket van Brest,” aldus de maritieme prefectuur. De onderschepping betekent een zware klap voor de internationale cocaïnehandel, door een lading met een straatwaarde van 371 miljoen dollar uit de circulatie te halen.Franse ambassade prijst succesvolle operatieJean-Michel Canestrier, veiligheidsattaché bij de Franse ambassade in Suriname, sprak zijn waardering uit over de operatie: “Dit is een prachtige teamprestatie van de veiligheidsdienst en de defensiemissie van de Franse ambassade in Suriname en Guyana, gevestigd in Paramaribo. In samenwerking met OFAST (de Franse anti-drugsdienst) en de nationale marine laat dit de kracht en het reactievermogen van het netwerk van de Directie voor Internationale Veiligheidssamenwerking zien”.
- ORANJEWOUD..
- GEVAAR VAN POLITIEK GEWELD..
- Buien en bewolking wisselen elkaar af..
- Politieverklaring over moord en zelfmoord te Houttuin..
- Jagdeo: Guyana benut alle diplomatieke kanalen in grensgesc…..
- John Nevill Blijd (61) Amsterdam 2-3-2025..
- (Bertus) Delano Romeo Marengo (61) Rotterdam 26-2-2025..
- Canada: Mark Carney wint race om Trudeau op te volgen..
- Vlaamse delegatie presenteert VIKAP project aan dc Nickerie..
- “Alle drie krijgsmachten zullen versterkt worden”..
- Onnodige sirenes, oftewel de zoete smaak van macht..
- Yellow Birds-captain Emanuels: ‘Verlies Schakel de Flora is…..
- Voorzitter SPA: ‘Onze samenwerking betekent geen andere Nie…..
- NPS niet blij met huidige positie van de burgers..
- Rusland: NPS aan het begin van een nieuwe glorie..
- Column: Borrelpraat no. 862..
- VHP Rijnmond debat en discussie middag in Gouda..
- President juicht verzoeningsdienst Platform Inheemse Christ…..
- Atalanta Gooit Titelstrijd Open na Zege op Juventus..
- Laatste Transfernieuws en Geruchten: Man City, Bayern Strij…..
- Napoli Houdt Druk op Serie A-Leider Inter met Overwinning o…..