In de Alliance Française Suriname werden onlangs tijdens een conferentie, de resultaten en doelstellingen van de grensoverschrijdende riviercontrole op de Marowijnerivier gepresenteerd. De bijeenkomst werd geleid door Thierry Verdon, commandant van de territoriale grenspolitie (STPAF) in Saint-Laurent-du-Maroni, en trok vertegenwoordigers van Surinaamse veiligheidsdiensten, overheidsinstanties en het bedrijfsleven.
Centraal stond Operatie ATIPA, een gezamenlijke inspanning om illegale activiteiten op de rivier terug te dringen. Verdon meldde dat de operatie inmiddels heeft geleid tot de inbeslagname van meer dan vijf ton aan smokkelwaar en de arrestatie van bijna tweehonderd gezochte personen. Daarnaast is er een merkbare toename van boten die zich laten registreren of voldoen aan de regelgeving voor het oversteken van de grens.
De commandant onderstreepte dat de controlemaatregelen niet alleen gericht zijn op handhaving, maar vooral op veiligheid.
Hij verwees naar het tragische bootongeluk van 1 juni, waarbij meerdere mensen omkwamen, en benadrukte dat naleving van de regels essentieel is voor de bescherming van alle riviergebruikers. Bijzondere aandacht is er ook voor de honderden scholieren die dagelijks per boot de oversteek maken van Suriname naar Frans-Guyana. “We zijn er om te handhaven, maar ook om te helpen waar nodig”, aldus Verdon. Dagelijks steken zo’n 434 kinderen de rivier over om onderwijs te volgen aan de Franse zijde van de grens.
The post Franse grenspolitie pakt smokkel en illegale overtochten aan ..
- Reactie op artikel Ramsukul..
- Wong Loi Sing bij nieuwe solo-expositie: ‘Ik oefen nog elke…..
- Ex-partner richt woede op moeder van kind..
- TotalEnergies en Suriname Energy Chamber versterken samenwe…..
- Suriname en Uruguay klaar voor nieuwe fase in offshore ener…..
- Gevaarlijke voorwerpen gevonden bij tassencontrole Mulo Wag…..
- Goerdat beroept zich op wettelijke onverenigbaarheid voor n…..
- SAO plaatst gezondheidsdag in teken 45-jarig jubileum en tr…..
- Awasa-dans en Surinaamse lekkernijen trekken publiek in Chi…..
- Gezondheidsdag, startsein viering 45 jaar SAO..
- Boldewijn verwacht dat nieuwe president in parlement wordt …..
- Mahonieboom DNA omgevallen..
- Fête de la Musique 2025 brengt meer dan 40 artiesten samen …..
- TotalEnergies en Surinaamse Energiekamer sluiten partnersch…..
- Minister Raghoebarsing zwijgt over koersstijging..
- Halve offshore gebied Suriname nu onder contract na deal me…..
- Raymond Alder aangehouden in Guyana voor cocaïnesmokkel..
- KPS: Onderzoek zaak Sunparklaan verloopt vlot..
- Buurtmanager Wageningen vindt gevaarlijke voorwerpen tijden…..
- Boldewijn: is Goerdat wel eerlijk en openhartig geweest naa…..
- Korpschef Isaacs: ‘Er is sprake van enige mate van verruwin…..