De minister van Financiën en Planning, Adelien Wijnerman, heeft op woensdag 6 augustus de ambassadeur van de Franse Republiek in Suriname, Nicolas de Lacoste, ontvangen voor een kennismakingsbezoek.
De ambassadeur en de minister hebben van gedachten gewisseld over de bestaande bilaterale betrekkingen tussen Suriname en Frankrijk met bijzondere aandacht voor de economische samenwerking en financiële hervormingen. Minister Wijnerman benadrukte de inzet van de regering om het financieel beheer te versterken en een stabiel investeringsklimaat te bevorderen. In dit kader werd eveneens gesproken over mogelijke ondersteuning en kennisuitwisseling op het gebied van de goudsector, verbetering van de inning van de belastingen en digitale transformatie. Eveneens kwam de samenwerking met de Agence Française de Développement (AFD) aan de orde. De AFD is actief in vier hoofdsectoren in Suriname: gezondheid, drinkwater, biodiversiteit en afvalbeheer, met als doel de leefomstandigheden van de bevolking te verbeteren. Projecten in uitvoering betreffen de operationalisering van het Albina Hospitaal, drinkwatervoorziening in Paramaribo en Moengo en het Sustainable Forest Livelihoods (SFL) project. Een studie over afvalbeheer met ondersteuning van de AFD, is in voorbereiding. De AFD is dit jaar 25 jaren actief in Suriname.
Ambassadeur de Lacoste gaf aan, dat Frankrijk uitkijkt naar een intensievere samenwerking met Suriname en benadrukte het belang van dialoog en partnerschap bij het gezamenlijk aanpakken van regionale uitdagingen vanwege de grens tussen Suriname en Frans Guyana. Tevens sprak hij zijn waardering uit voor de inspanningen van het ministerie op het gebied van transparantie en financieel herstel. Beide partijen spraken de intentie uit om de dialoog voort te zetten en de samenwerking verder te verdiepen, zowel op bilateraal als regionaal niveau.
The post Franse ambassadeur brengt kennismakingsbezoek aan minister Wijnerman ..
- Nieuwe software moet sociale uitkeringen beter stroomlijnen…..
- Olie-industrie noopt Guyana tot gestructureerde arbeidsimpo…..
- Surinaamse tennissers op historisch Davis Cup-avontuur..
- Opmerkelijk – Snelweg in Pennsylvania (VS) vol hotdogs..
- Structurele maatregelen voorkeur geven boven populisme..
- Winkeldiefstal drijft prijzen omhoog in het VK..
- Wrede rouw: weduwe twerkt naast de kist van haar man..
- Essed: “Slechts helft van ministersteam regering-Simons ges…..
- Weetje van de dag – Vandaag in 1784: Russen beginnen zich i…..
- India en Pakistan domineren melkgroei, EU raakt achterop..
- Trofeejagers doden jonge leeuw Blondie in Zimbabwe: “Ze lok…..
- India handhaaft Russische olie-import ondanks dreigementen …..
- Open dag FHR: ‘De echte uitdaging begint nu pas’..
- Simone Badal pleit voor Caribisch kankeronderzoek..
- Jess Glynne boos op het Witte Huis om misbruik van lied..
- Dua Lipa krijgt Kosovaarse nationaliteit van president..
- Pamela Anderson en Liam Neeson zorgen voor speculatie..
- Priyanka Chopra mogelijk terug in Bollywood met ‘Love &…..
- IDB wijst op contractbreuk Suriname bij uitvoering vonnis V…..
- Dagblad Suriname, maandag 4 augustus 2025..
- Essed: helft ministersteam lijkt geschikt..