Hesdy Ommen, voorzitter van de Federatie van Para Plantages (FPP), heeft fel gereageerd op uitspraken van de minister van Openbare Werken, Riad Nurmohamed, tegenover Suriname suriname. De minister stelde dat het nog onduidelijk is wanneer de ondernemer in Para over zijn uitstaande gelden voor de vuilophaal kan beschikken. Volgens Ommen wordt de ondernemer echter doelbewust buitenspel gezet.
“Vanaf begin dit jaar is het contract van de ondernemer niet verlengd, terwijl de overheid hem nog moet uitbetalen voor een periode van meer dan negen maanden,” aldus Ommen. Om te voorkomen dat de dienstverlening volledig stil kwam te liggen, heeft de Federatie van Para Plantages (FPP) de ondernemer met een donatie ondersteund, zodat het vuil alsnog kon worden opgehaald. Daarbij werd uitsluitend brandstof verstrekt.
“Dit is geen manier van werken,” zegt Ommen. “Het district Para wordt onder druk gezet door deze regering.” Ommen noemt het onacceptabel dat de minister inmiddels pogingen doet om een nieuwe ondernemer aan te trekken, terwijl de vorige nog niet is uitbetaald. Er zouden mondelinge afspraken zijn gemaakt met de huidige ondernemer, maar die zijn tot nu toe niet nagekomen.
De FPP heeft er bewust voor gekozen een lokale ondernemer uit Para in te schakelen. Deze ondernemer is volgens Ommen nog steeds bereid het vuilophaalwerk in het district voort te zetten. Intussen heeft de ondernemer een nieuw contract ontvangen.
“Opnieuw laat de overheid zien haar verplichtingen niet na te komen,” benadrukt Ommen. “Voor politieke campagnes was er wel geld en aandacht voor Para, maar als het om basisvoorzieningen gaat, wordt het district genegeerd.”
- WISSELKOERS ‘HAT EDE’..
- Nieuwe coalitie houdt koers vast ondanks druk rond vicepres…..
- Herdenking 180 jaar boeroes in Suriname: ‘Als men het heeft…..
- Geen verhoogd risico op meningitis door slakken in Suriname..
- 36 voertuigen overgedragen aan korpsen..
- Korps Politie Suriname (KPS) belegd persconferentie in verb…..
- Condor verlengt finaleserie vrouwenvolleybal..
- 180 jaar Boeroes in Suriname met trots herdacht in Saramacc…..
- VHP: Verkiezingen op alle niveaus bindend verklaard..
- Ondanks vele misstanden: verkiezingen 25 mei 2025 officieel…..
- VHP erkent verkiezingsuitslag en overweegt kandidaatstellin…..
- MENNONITISCHE LANDBOUW IN PERU EN DE PARALLELLEN MET SURINA…..
- VHP beraadt zich over kandidaatstellingen..
- President: Boeroes symbool van integratie en doorzettingsve…..
- Santokhi: ‘Bijdrage boeroes onmiskenbaar en blijvend’..
- Jager gewond bij gewapende beroving met houwer in Santigron..
- A20 eert stille kracht van een toegewijde gemeenschap..
- Certificaat uitgereikt aan 20 leden van de Mobiele Eenheid …..
- Video -Ballistische raketten afgevuurd bij aanvallen op Isr…..
- Na correcties verklaart OKB verkiezingen 2025 bindend..
- OKB: verkiezingen zijn bindend ondanks vele onregelmatighed…..