Een door de Amerikaanse president Donald Trump gedeelde afbeelding op sociale media, waarin hij zichzelf afbeeldt als paus, heeft tot verontwaardiging geleid in Italië en daarbuiten. De post verscheen op een moment dat het Vaticaan nog in diepe rouw verkeert na het overlijden van paus Franciscus, wat door velen als respectloos wordt beschouwd.
ADVERTENTIE
In Italië was de reactie fel. De voormalige centrumlinkse premier Matteo Renzi uitte zijn afkeuring op X, waar hij sprak van een “belediging voor gelovigen en voor de instellingen”. Volgens Renzi toont de actie van Trump aan “dat de leider van de rechtse wereld graag de clown uithangt”.
Ook Alessandra Maiorino, senator namens de Vijfsterrenbeweging, nam geen blad voor de mond. Zij vroeg zich af of iemand die zich zo presenteert serieus als ‘mentor’ van de Italiaanse premier Giorgia Meloni kan worden gezien.
De invloedrijke krant La Repubblica liet zich eveneens kritisch uit en sprak van “pathologische grootheidswaanzin” bij de Amerikaanse president.
Vaticaan zwijgtVanuit het Vaticaan blijft het vooralsnog stil. Woordvoerder Matteo Bruni weigerde commentaar te geven op vragen van de internationale pers over de afbeelding. Het Vaticaan bevindt zich nog steeds in de officiële rouwperiode, met voorbereidingen voor het conclaaf dat moet leiden tot de keuze van een nieuwe paus.
Ook Amerikaanse gelovigen nemen afstandNiet alleen in Italië stuit Trumps bericht op weerstand. In de Verenigde Staten liet de New York State Catholic Conference, een invloedrijke koepelorganisatie van katholieke bisschoppen, weten diep teleurgesteld te zijn. “Er is niets slims of grappigs aan deze afbeelding. We hebben net onze geliefde paus Franciscus begraven,” aldus een verklaring. “De kardinalen staan op het punt om een nieuwe paus te kiezen. Spot niet met ons geloof.”
De afbeelding, die door Trump op zijn persoonlijke Truth Social-account werd geplaatst, toont hem in pauselijke gewaden met het onderschrift: ‘Sanctus Donaldus Primus’. De president heeft zelf nog niet gereageerd op de kritiek.
De actie voedt opnieuw zorgen over Trumps omgang met religieuze symboliek en zijn bereidheid om controverse te zoeken in tijden van collectieve rouw.
- Ramsaran wacht reactie president af inzake ontslag..
- Van huis- en zaalfeesten naar Melkweg: Surinaamse artiesten…..
- Duo opgesloten wegens diefstal..
- Suriname zet met beleidsplan IOM stap naar gereguleerd migr…..
- Mathoera: uitgesproken ambitie voor presidentschap brengt g…..
- Nieuw Paho-rapport: 14 landen in Noord- en Zuid-Amerika heb…..
- NMA onderzoekt luchtkwaliteit in Paramaribo-Noord na geruch…..
- SEOB voert dialoog met politieke partijen over IMF-programm…..
- Volksgezondheid neemt schuld SRD 1,5 miljoen van Marwina Zi…..
- RVI-programma gelanceerd: Staatsraad plaatst juridische kan…..
- Vouwen 900.000 stembiljetten begonnen..
- Tiener neergestoken na ruzie over voetbal op erf buurtbewon…..
- Het ongemakkelijke nationalisme van Gregory Rusland..
- DA’91 houdt lezing over ons onderwijs..
- ‘Gi den a grani’ voor Surinaamse verloskundigen: waardering…..
- Krishna Mathoera kandidaat voor presidentschap: “Suri…..
- Minister Mac Andrew: “Deze generatie mag niet verloren gaan…..
- Jongeman aangehouden ter zake diefstal en ongewenste aanrak…..
- SVV-captain Benschop: ‘We gaan zondag afmaken’..
- SOVA geen voorstander snelle invoering Nieuw Burgerlijk Wet…..
- CBvS en Bankiersvereniging reageren op uitspraken Gajadien..