De branden die de afgelopen weken opnieuw de oude binnenstad van Paramaribo hebben geteisterd, zijn volgens drs. Stephen Fokké, geen toeval. De oud-directeur van de Stichting Gebouwd Erfgoed Suriname (SGES), luidt wederom de noodklok en verwijt zowel de overheid als particulieren van nalatigheid.
“Ik heb het al vaker gezegd, maar ik zal het blijven herhalen: alle leegstaande panden in de binnenstad moeten zodanig beveiligd worden dat onbevoegden zich geen toegang kunnen verschaffen. Zolang dat niet gebeurt, blijft de binnenstad zeer brandgevaarlijk”, stelt Fokké. Volgens hem ligt de schuld van veel recente branden bij thuis- en daklozen die hun toevlucht zoeken in verlaten vervallen gebouwen, die onbeheerd zijn. “Het overgrote deel van de branden in het historisch centrum, is te wijten aan deze onveilige situaties. En iedereen kent intussen het resultaat: verloren cultureel erfgoed.” Fokké wijst erop, dat ondanks de herhaalde incidenten, er weinig tot geen actie wordt ondernomen.
“De verantwoordelijke autoriteiten en bezitters van dit erfgoed, doen niets of bitter weinig om herhaling te voorkomen. We blijven wijzen naar elkaar, maar ondertussen gebeurt er niets structureels.”
Fokké pleit voor onmiddellijke en concrete veiligheidsmaatregelen. “Zolang er geen adequaat beheer en toezicht is, blijft de situatie levensgevaarlijk. Het wachten is letterlijk op de volgende grote brand.”
Zijn oproep sluit aan bij zorgen van omwonenden en erfgoedliefhebbers die al langer waarschuwen voor het verval en de risico’s in de binnenstad.
De brand op een achtererf aan de Mr. Dr. J.C. de Mirandastraat afgelopen vrijdag en die van maandag op dinsdag in de nachtelijke uren aan de Kromme Elleboogstraat, zijn daar schrijnende voorbeelden van.
The post Fokké waarschuwt: ‘Het wachten is op de volgende grote brand’ ..
- Henry Ferdiand (Fred) Wielingen (70) Amsterdam 11-6-2025..
- Clyde Eyck (56) Roozendaal 18-5-2025..
- Goerdat (ABOP) niet naar DNA; Santokhi heeft verkiezing nog…..
- Bilateraal gesprek tussen minster Ramadhin en PAHO-vertegen…..
- ECD laat vervallen producten vernietigen..
- Voormalig president Venetiaan viert 89ste verjaardag..
- Crypto kan zich verspreiden in pensioenfondsen..
- Column: Now, di w’woyo yagi..
- Bewustwording noodzakelijk om kinderarbeid uit te bannen..
- Energietop begonnen: Beleid lokale inhoud cruciaal voor eco…..
- Luchthavendirecteur Chotkan: “SLM sinds 2019 zware wanbetal…..
- Pensioenstelsel is toe aan hervorming..
- Santokhi: We hebben basis gelegd voor duurzame energie-econ…..
- Ramadhin en PAHO-vertegenwoordiger bespreken voortgang gezo…..
- Malaria-accreditatie Suriname in afrondende fase..
- NPS-congres geeft volgende week goedkeuring aan kandidaat v…..
- Olieprijzen: Iran-Israël crisis nog niet vergelijkbaar met …..
- Wi Tru Sranan en korpsen werken aan ‘Code of Conduct’..
- Arts die ketamine leverde aan acteur Perry pleit schuldig S…..
- Trump Mobile: Een Amerikaans gemaakte telefoon voor $499? E…..
- Politiefunctionaris aangehouden voor vermoedelijke betrokke…..