Tekst en beeld Valerie Fris
PARAMARIBO — “De subsidies zijn tijdens deze regeerperiode mooi omlaag gegaan, maar ze hadden nog meer omlaag gemoeten.” Tot deze conclusie kwam Stanley Raghoebarsing, de scheidende minister van Financiën en Planning, maandag tijdens een persconferentie in Residence Inn. “Hoe kan het dat subsidies aan de Energiebedrijven Suriname (EBS) hoger zijn dan die van de gezondheidszorg?” wierp hij retorisch op.
De bewindsman gaf aan dat de inkomsten van het land, zoals belastingen, perfect lopen, maar dat de “uitgaven uit de hand lopen”. “Subsidies en transfers zijn nu al groter dan we het voor het jaar hebben begroot”, onthulde Raghoebarsing. “Als de subsidies niet omlaag gaan, legt dat een druk op de overheidsfinanciën.”
“Hoe kan het dat subsidies aan de Energiebedrijven Suriname (EBS) hoger zijn dan die van de gezondheidszorg?”
Reçu’s
De minister ging ook kort in op de subsidies die worden verstrekt aan met name de sociale instellingen. Als voorbeeld werd de uitbetaling aan de Kennedy Stichting genoemd. “Zolang het desbetreffende ministerie de reçu’s niet in orde heeft gemaakt, zal de organisatie geen geld krijgen”, klonk het.
De minister toonde zich er niet van gecharmeerd te zijn dat wanneer een betaling op zich laat wachten, men automatisch zegt dat het aan het ministerie van Financiën ligt. Er zijn volgens hem veel meer actoren betrokken bij het proces van de reçu’s voor uitbetaling van subsidies. Door de verschillende procedures die moeten worden gevolgd duurt het daarom langer voordat de financiële middelen beschikbaar zijn.
- Noodzakelijke reparaties Van ’t Hogerhuysstraat vielen niet…..
- Havo 1 en Havo 4 kampen met aanhoudende stroomuitval en wat…..
- Frankrijk dringt aan op ratificatie grensprotocol met Surin…..
- Column: Een brief van Chan aan Jenny..
- Ministerschap Ismanto Adna van de baan..
- BESCHOUWING — Beloften van vernieuwing, praktijken van beho…..
- Panka: “Met president-elect Simons komt corruptiebestrijdin…..
- Fernald stapt uit NPS: ‘De maat is vol’..
- UNICEF en Assuria lanceren Healthy Lifestyle Programma voor…..
- Overheid maakt macro-economische vorderingen, maar schuldpo…..
- Adelien Wijnerman keert terug als minister van Financiën – …..
- Adelien Wijnerman opnieuw minister van Financiën; drie onde…..
- Rechter gelast medebrenging getuige in strafzaak-Pikin Saro…..
- EZ lanceert handelsgids voor ondernemers..
- Strategisch olieplan open voor feedback van samenleving..
- Presidentswoordvoerder Saiman beschikbaar indien nieuwe reg…..
- Minister Raghoebarsing aan nieuwe regering: ‘Blijf af van d…..
- Lions Club Para organiseert succesvolle Bingo drive in Mata…..
- Minister Mac Andrew zwaait af bij AW en J: “Ik kijk met tro…..
- Video -Trump dreigt met handelsoorlog tegen China en India …..
- Peneux: ‘Onderwijssysteem verkeert in totale chaos’..