Tekst en beeld Valerie Fris
PARAMARIBO — “De subsidies zijn tijdens deze regeerperiode mooi omlaag gegaan, maar ze hadden nog meer omlaag gemoeten.” Tot deze conclusie kwam Stanley Raghoebarsing, de scheidende minister van Financiën en Planning, maandag tijdens een persconferentie in Residence Inn. “Hoe kan het dat subsidies aan de Energiebedrijven Suriname (EBS) hoger zijn dan die van de gezondheidszorg?” wierp hij retorisch op.
De bewindsman gaf aan dat de inkomsten van het land, zoals belastingen, perfect lopen, maar dat de “uitgaven uit de hand lopen”. “Subsidies en transfers zijn nu al groter dan we het voor het jaar hebben begroot”, onthulde Raghoebarsing. “Als de subsidies niet omlaag gaan, legt dat een druk op de overheidsfinanciën.”
“Hoe kan het dat subsidies aan de Energiebedrijven Suriname (EBS) hoger zijn dan die van de gezondheidszorg?”
Reçu’s
De minister ging ook kort in op de subsidies die worden verstrekt aan met name de sociale instellingen. Als voorbeeld werd de uitbetaling aan de Kennedy Stichting genoemd. “Zolang het desbetreffende ministerie de reçu’s niet in orde heeft gemaakt, zal de organisatie geen geld krijgen”, klonk het.
De minister toonde zich er niet van gecharmeerd te zijn dat wanneer een betaling op zich laat wachten, men automatisch zegt dat het aan het ministerie van Financiën ligt. Er zijn volgens hem veel meer actoren betrokken bij het proces van de reçu’s voor uitbetaling van subsidies. Door de verschillende procedures die moeten worden gevolgd duurt het daarom langer voordat de financiële middelen beschikbaar zijn.
- SURINAME WORDT IN STILTE GESTRIPT EN GEPLUNDERD..
- Drs. C. Waterberg verdient erkenning in de strijd tegen mal…..
- Slechts 34% direct geslaagden op de Algemene Middelbare Sch…..
- Mirjam Georges-Aboikoni: ‘Ondernemen is durven, dóórzetten …..
- Kavita Jiawan eerste mastergeschiedenis afgestudeerde aan F…..
- Robinhood vecht terug na bittere nederlaag..
- President en ministers voeren overleg met president-elect e…..
- Afstudeeronderzoek legt voedselveiligheidsproblemen melkvee…..
- Pre-generale in verband met inauguratie President en Vice-p…..
- Regen..
- VHP-Nederland presenteert evaluatierapport verkiezingen aan…..
- Nieuwe bezems van gerecycled materiaal!..
- Regeerteam weinig hoopgevend..
- Kosten inauguratie president en vicepresident geraamd op SR…..
- Nieuwe bestuursleden voor Stichting Nola Hatterman Huis Bro…..
- ECD vernietigt wederom vervallen producten..
- Kantoor MI-Glis vandaag open voor intern werk, niet voor pu…..
- Crash Air India: motoren vielen direct na start uit..
- Zonder vrouwen aan de top blijft Suriname achter: kabinetsk…..
- Studietoelage wordt komende week uitbetaald..
- Suriname werkt aan de aanpak van Niet-overdraagbare aandoen…..