PARAMARIBO — Het ministerie van Financiën en Planning benadrukt in een persbericht dat dinsdagavond via de Communicatiedienst Suriname de deur is uitgegaan dat er “tot op heden geen enkele officiële aanwijzing of bewijsstuk is overlegd dat Sol Suriname op enige wijze de staat Suriname heeft benadeeld”. “Deze maatschappij voldoet aan haar belastingverplichtingen”, wordt meegegeven.
Het persbericht van het ministerie komt als reactie op wat worden beschreven als “ernstige beschuldigingen over vermeende fraude, witwaspraktijken en betrokkenheid van de Surinaamse overheid en het ministerie” geuit door een klokkenluider. “Het ministerie wenst aan te geven niets te herkennen van hetgeen in het artikel wordt aangegeven.”ADVERTISEMENT
“Het ministerie is bereid zijn volledige medewerking te verlenen om samen met de bevoegde autoriteiten te werken aan een grondig onderzoek naar eventuele onregelmatigheden”
Ondanks dat gegeven stelt Financiën en Planning dat zowel het ministerie, als de Belastingdienst, die onder het ministerie valt, dergelijke beschuldigingen “zeer serieus” nemen. “Het ministerie is bereid zijn volledige medewerking te verlenen om samen met de bevoegde autoriteiten, zowel nationaal als internationaal, te werken aan een grondig onderzoek naar eventuele onregelmatigheden.”ADVERTISEMENT
De samenleving wordt erop geattendeerd dat de Belastingdienst haar taken binnen het wettelijke kader en volgens geldende controlemechanismen uitvoert. “Indien blijkt dat bestaande procedures zijn omzeild of misbruikt om gevoelige bedrijfsinformatie te verspreiden, zal er alles in het werk worden gesteld om deze te verbeteren en de verantwoordelijken aansprakelijk te stellen.”
Reactie Sol
Eerder dinsdag had ook Sol Suriname “de verspreiding van valse, lasterlijke en kwaadwillige claims die zijn gericht op het schaden van de reputatie van de heer Mark Goede en Sol-gelieerde entiteiten ten stelligste veroordeeld. Aangegeven werd dat het bedrijf actief bezig is met juridische stappen tegen alle partijen die betrokken zijn bij het creëren, versterken of verspreiden van deze desinformatie.
Op 6 mei stuurde een klokkenluider een schrijven aan de procureur-generaal met de vraag onderzoek te doen naar wat de persoon het grootste financieel en corruptieschandaal in de Surinaamse geschiedenis noemde. Daarbij zouden Goede en Miguel Mangal, pleegzoon van wijlen Desi Bouterse, volgens de persoon een sleutelrol hebben vervuld in witwaspraktijken. De klokkenluider stelt dat Sol betrokken is bij de money laundering, waarbij de brandstof- en smeermiddelensector als dekmantel wordt gebruikt.
- Wereldwijde Alcoholmarkt Gedomineerd door Moutai en AB InBe…..
- Lions Club Kwatta eerst verpleegkundigen op Dag van de Verp…..
- Rechter sommeert WFU tot hervatting werk: Federatie legt zi…..
- Dikan: ‘BEP doet niet aan vuilspuiterij’..
- Koniki: ‘Vroeg of laat zal ik er deel van uitmaken’..
- De melting pot waarin alles hetzelfde smaakt..
- Eerbetoon aan onze zorghelden op de Dag der Verpleging..
- Gewapende overval op woning aan Mawakaboweg: bewoners onder…..
- Beeldmateriaal van politieoptreden betreft een geval van 20…..
- Man aangehouden in onderzoek naar verdachte uitreiking opro…..
- Claudia Marica-Redan op Dag der Verpleging: ‘U bent het klo…..
- Natio-spelmaker Pherai promoveert met HSV naar Bundesliga..
- Aanhouding na verdachte verstrekking oproepingskaarten..
- 𝘽𝙚𝙚𝙡𝙙𝙢𝙖𝙩𝙚𝙧𝙞𝙖𝙖𝙡 𝙫𝙖𝙣 𝙥𝙤𝙡𝙞𝙩𝙞𝙚𝙤𝙥𝙩𝙧𝙚𝙙𝙚𝙣 𝙗𝙚𝙩𝙧𝙚𝙛𝙩 𝙚𝙚𝙣 𝙜𝙚𝙫𝙖𝙡 𝙫𝙖𝙣 20…..
- Wet Arbeidsbescherming Gezin wordt geëvalueerd..
- Goudruzie mondt uit in schietpartij in Koffiekamp..
- Ravaksur Plus ziet voorlopig af van acties..
- Mooie mensen..
- Staat negeert vonnis rechter: advocaat dreigt met beslagleg…..
- President Santokhi in dialoog tijdens driedaagse meet-and-g…..
- Dag van de Verpleging: Verplegenden verdienen meer dan onze…..