Het ministerie van Openbare Werken en Ruimtelijke Ordening beschikt op dit moment niet over voldoende financiële middelen om de vuilophaal in de komende zes maanden, te garanderen. “We moeten roeien met de riemen die we hebben”, aldus Stephen Tsang. In de begroting voor 2025 is voor vuilophaal en -verwerking een bedrag van ruim SRD 262,381 miljoen opgenomen. ‘’Dat bedrag voorziet echter slechts in de uitvoering gedurende de eerste helft van het jaar’’, stelt Tsang.
Volgens interne rapportages is er in de afgelopen vijf jaar, steeds dezelfde beperking opgelegd door het toenmalige ministerie van Financiën: de begroting mocht slechts de eerste zes maanden dekken. ‘’Voor de resterende periode was men afhankelijk van een suppletoire begroting. Dat is absoluut geen behoorlijk bestuur”, aldus Tsang.
De regering Santokhi heeft bij eerdere begrotingsbehandelingen steeds benadrukt, dat zij binnen de internationale norm van een begrotingstekort van 4 procent is gebleven. Dit is volgens critici een misleiding van zowel de samenleving als het IMF. Voor het hele jaar is in totaal ruim SRD 427 miljoen nodig, waardoor er in de nota van wijziging SRD 165,1 miljoen extra is opgenomen. Het grootste deel van dit bedrag is bestemd voor de vuilophaal. ‘’Het ministerie werkt aan nieuwe modellen, waarbij de vervuiler gedeeltelijk meebetaalt, want deze situatie is op lange termijn niet houdbaar”, aldus Tsang.
The post Financiële tekorten bedreigen continuïteit vuilophaal ..
- Pokie: ‘Niemand blijft automatisch in dezelfde functie op S…..
- Verkeer in ons land eist veel slachtoffers..
- Guyana-Suriname-bekken biedt met ‘advantaged barrels’ uniek…..
- KPS: Goud uit helikopter legaal en teruggegeven aan rechtma…..
- Trump en Poetin ontmoeten elkaar vrijdag in Alaska voor ove…..
- Margaretha Pouwlina Enser (67) Paramaribo 6-8-2025..
- Veteranendag als erkenning en waardering aan de pilaren van…..
- Veertigplusser opgesloten wegens oplichting..
- Gewapende overval op winkel in Paramaribo..
- Vice-president Rusland hoopt op steun bedrijfsleven bij aan…..
- Herstelbetaling slavernijverleden: ‘Het gaat om meer dan ge…..
- Grondconversie per direct stopgezet..
- Helikopter maakt noodlanding te Lelydorp; vreemdeling ter ….
- Protestactie in Albina afgeblazen; Brunswijk spreekt bewone…..
- Grondconversie stopgezet door president vanwege onduidelijk…..
- Speelschema Robinhood in Concacaf Caribbean Cup compleet..
- ‘Volk heeft genoeg bezuinigd, we kijken uit naar vergroting…..
- Kwaku: Al 50 jaar een zomer vol smaak en swing..
- Misiekaba: ‘Explosieve situatie bij PCS, maar geen haast me…..
- Leerlingen wisselen van gedachten over ingrijpende onderwer…..
- Veteranendag 2025 benadrukt eerbetoon en zorg voor oud-mili…..