De financiële situatie van de overheid baart de regering grote zorgen. Minister Adeline Wijnerman zal duidelijkheid moeten verschaffen over de stand van de staatskas. Het land heeft dringend middelen nodig om noodzakelijke uitgaven te kunnen dekken. Vicepresident Gregory Rusland liet weten allerminst gelukkig te zijn met het feit dat Suriname in de afgelopen periode miljoenen dollars aan goudinkomsten is misgelopen.
Zijn bezorgdheid uitte hij voorafgaand aan de eerste vergadering van de Raad van Ministers onder de huidige regering. Volgens Rusland zijn er goudinkomsten die aan de staat Suriname toekomen, maar die beter georganiseerd moeten worden.
“Het is geen eenvoudige taak, anders waren de gelden al lang binnen,” aldus de vicepresident. Hij benadrukte dat de regering dringend een oplossing moet vinden voor de financiële tekorten.
Rusland onderstreepte dat vooral de kwetsbare groepen in de samenleving niet opnieuw de dupe mogen worden van de economische situatie. “Zij hebben al genoeg geleden,” aldus de vicepresident. Het kabinet moet daarom grondig nagaan waar potentiële inkomstenbronnen liggen en deze aanwenden ten behoeve van de samenleving.
Er zijn volgens Rusland urgente investeringen nodig, onder meer in het onderwijs, de gezondheidszorg en in infrastructuur – specifiek noemde hij de Van ’t Hogerhuysstraat, waar veel discussie over bestaat. Hoewel het kabinet zich nog in een oriënterende fase bevindt, heeft de regering volgens Rusland de afgelopen dagen intensieve gesprekken gevoerd met belangrijke stakeholders.
Daarbij kwamen ook problemen aan bod zoals de situatie bij de Surinaamse Luchtvaartmaatschappij (SLM) en de kwestie rond de mogelijke blacklisting van Suriname door de Europese Unie, wat ernstige gevolgen kan hebben voor de nationale luchtvaartsector.
- Spoed luchtvaartcongres legt uitdagingen sector bloot..
- Thelma Fransçoise Emelina Bundel..
- Witte Huis haalt uit naar South Park: ‘Trump-parodie zoekt …..
- Steve Aoki en zijn vrouw verwelkomen zoon: Rocky77 is gebor…..
- Deviezencommissie weigert vergunning Gold Grams NV.
- Israëlische dj zegt ‘Tomorrowland’ af uit angst voor eigen …..
- Suriname dreigt werelderfgoedstatus te verliezen: wat staat…..
- Jennifer Aniston gespot met mysterieuze man: wie is Jim Cur…..
- Top Boy-acteur Micheal Ward aangeklaagd voor verkrachting e…..
- Tweede Restaurant Week Suriname: Deelnemers pakken uit met …..
- Santokhi nog steeds als president aangeduid in Facebook-URL..
- Carlo: “Veel gezinnen hebben moeite de vaste lasten te beta…..
- Mogelijke braindrain van gekwalificeerd technisch personeel…..
- “Verdwenen” landbouw graafmachine na aangifte door LVV teru…..
- President Geerlings-Simons: “Nieuwe minister OW binnenkort …..
- Afschuw over uitspraken Van Dijk-Silos, Korpschef KPS verwe…..
- VSB moedigt deelname aan Guyane Excellence 2025 aan.
- Opmerkelijk – Marcela (47) geeft zo’n $100.000 uit om op Ba…..
- Een goede start, of toch nog steeds wensdenken! ..
- Palestijnse staat voorwaarde..
- Jeugdige voetbaldroom botst door gebrek aan sportfaciliteit…..