Op donderdag 5 juni vond de feestelijke afsluiting plaats van de eerste editie van de Finabank Small Business Academy (SBA). Deze tien weken durende, praktijkgerichte training is speciaal ontwikkeld om ondernemerschap in Suriname te stimuleren, de toegang tot financiering te vergroten en zo bij te dragen aan duurzame economische groei. Met de SBA zet Finabank haar missie ‘we empower people to own the future’ om in concrete actie, door ondernemers en gemeenschappen te versterken.
De Small Business Academy richt zich op startende en bestaande micro- en kleine ondernemers, met bijzondere aandacht voor inheemse en tribale gemeenschappen, vrouwen en sectoren zoals landbouw, productie met lokale grondstoffen, gezondheidszorg, onderwijs, IT en toerisme. De training behandelt belangrijke onderwerpen als financieel beheer, marketing, juridische structuren, persoonlijke ontwikkeling en het pitchen van ideeën. Deelnemers krijgen daarnaast toegang tot een uitgebreid e-learningplatform dat is afgestemd op de Surinaamse markt en worden begeleid door ervaren trainers met praktijkervaring. Ook wordt ingezet op het stimuleren van samenwerking en het opbouwen van netwerken.
Na afronding van de tien weken, blijft de Finabank deze ondernemers ondersteunen met passende financieringsmogelijkheden en professioneel advies, om zo bij te dragen aan een sterker ondernemersklimaat in Suriname.
Tijdens de afsluitingsavond presenteerden zeven finalisten hun ondernemingsplannen aan een deskundige jury, bestaande uit Almar Giesberts (Finabank), Farsi Khudabux (Baitali Group) en Bryan Renten (Fernandes Group). De presentaties waren innovatief en overtuigend, waardoor de jury het lastig vond een top drie te kiezen. Uiteindelijk werden vier deelnemers onderscheiden, waaronder twee met een gedeelde derde plaats. De winnaars — Will Toppin, Anwar Kasiemkhan, Samantha Leeuwin en Rona de Graven — ontvingen hun inschrijfgeld van 250 USD volledig terug als erkenning voor hun prestaties. Alle finalisten uit de top zeven kregen daarnaast een persoonlijke coachingsessie van een ervaren professional.
Alle 18 deelnemers ontvingen officieel hun SBA-certificaat. Aansluitend vond een showcase plaats waarbij zij hun producten en diensten presenteerden aan publiek, investeerders en andere ondernemers. Deze netwerkbijeenkomst bood volop ruimte voor inspiratie en nieuwe samenwerkingen.
“De kracht, vastberadenheid en creativiteit die we vanavond zagen, weerspiegelen het ondernemerschap dat in Suriname leeft”, aldus Finabank CEO Eblein Frangie. “Met de Small Business Academy bieden we niet alleen kennis en tools, maar creëren we ook een gemeenschap waarin groei en samenwerking centraal staan. De Finabank gelooft in het potentieel van deze ondernemers en blijft hen ondersteunen op hun weg naar duurzaam succes.”
De volgende cohorten van de Small Business Academy starten op 9 en 12 juni 2025.
The post Finabank sluit eerste editie Small Business Academy succesvol af ..
- Thailand wint Miss World-verkiezing 2025..
- Duizenden vrouwen met ongeneeslijke borstkanker krijgen nie…..
- Zwaarbewapende mannen beroven goudkamp in het binnenland..
- President Santokhi benadrukt wettelijke rol bij verkiezings…..
- VHP uit kritiek op verloop verkiezingen en roept op tot dui…..
- VREEMDE REDENERING NPS-VOORZITTER..
- President bezig de democratie te ondermijnen..
- Woning te Asigron door brand verwoest..
- Marwina nieuwe U19-jongens volleybalkampioen..
- President handelde binnen wettelijke en grondwettelijke kad…..
- Diverse NDP-waterdragers binnen de NPS..
- 70 medewerkers Security Alliance ontslagen..
- President misbruikt decreet politieke partijen bij bewust v…..
- Besluiten in regeringsraad: van bermonderhoud tot verkaveli…..
- Communicatieafdeling: “President Santokhi handelde binnen w…..
- CHANS KARMA..
- HET CIRCUS IN MARRIOTT..
- NDP hekelt inmenging president in verkiezingsproces..
- Ontslagvergunning verleend voor zeventig werknemers Securit…..
- Nieuwe DNA moet uiterlijk 29 juni aantreden; Brunswijk geno…..
- Voorlopige resultaten bekend; zetelverdeling niet veranderd..