Tijdens de Algemene Vergadering van Aandeelhouders presenteerde Finabank N.V. de jaarcijfers over 2024. ‘De bank realiseerde opnieuw solide resultaten, mogelijk gemaakt door het vertrouwen van haar klanten, de inzet van een toegewijd team en een consistente strategie gericht op duurzame groei en effectief risicobeheer’, aldus de bank. Dankzij maatwerk in financiële oplossingen, ondersteuning van klantensucces en een sterke governance-structuur met robuust risicomanagement, behaalde Finabank in 2024 een nettowinst van SRD 249 miljoen.
Het balanstotaal steeg met 15% tot SRD 21 miljard. Finabank wist haar lokale marktaandeel uit te breiden naar 28% eind 2024. De bank handhaafde een sterke solvabiliteitsratio van 20% en een solide liquiditeitspositie, geheel conform nationale en internationale vereisten. De non-performing loan ratio bleef stabiel op 1%, ver onder de CBvS-norm van 5%. De cost-income ratio steeg maar bleef gezond op 53%, als gevolg van strategische investeringen in automatisering en talentontwikkeling.
In het kader van haar digitaliseringsstrategie behaalde Finabank als eerste bank in Suriname de ISO/IEC 27001:2022-certificering voor informatiebeveiliging. Deze mijlpaal bevestigt de naleving van internationale normen op het gebied van databeveiliging. De succesvolle uitgifte van een USD 20 miljoen obligatie met een overschrijving van USD 40 miljoen — 2,5 keer het oorspronkelijke doelbedrag van USD 15 miljoen — onderstreept het vertrouwen van de samenleving in Finabank.
Bovendien bevestigde Caribbean Information and Credit Rating Services Limited (CariCRIS) opnieuw de sterke kredietwaardigheid van de bank: srA (vreemde valuta) en srA+ (lokale valuta), beide met een stabiele outlook. Deze ratings reflecteren de stevige marktpositie, gezonde winstgevendheid en gedegen risicobeheer. In 2024 breidde Finabank haar inzet voor duurzaamheid verder uit, onder meer via een ruimer aanbod van groene financiering en steun aan educatieve en sociale initiatieven. De toegang tot bankdiensten werd vereenvoudigd — een bankrekening openen is nu mogelijk met enkel een geldige ID-kaart. Ook werden tal van financiële inclusiesessies georganiseerd om gemeenschappen te helpen bij het beter begrijpen en benutten van hun financiële mogelijkheden.
Mevrouw Maricor C. Del Mundo is benoemd tot Chief Financial & Risk Officer, onder voorbehoud van goedkeuring door de Centrale Bank van Suriname. Met haar brede internationale ervaring op het gebied van finance en risicomanagement brengt zij waardevolle expertise mee om Finabank verder te versterken in haar groeistrategie. Met waardering maakt Finabank het aftreden bekend van de heer Feroz Ishaak, die als lid van de Raad van Commissarissen en voorzitter van de Risicocommissie jarenlang heeft bijgedragen aan het versterken van governance en risicobeheer.
De bank bedankt hem hartelijk voor zijn toewijding en betrokkenheid. Tegelijkertijd verwelkomt Finabank de heer Willem Elzo Groenevelt als nieuw lid van de Raad van Commissarissen, onder voorbehoud van goedkeuring door de Centrale Bank van Suriname. Het jaarverslag 2024 van Finabank is beschikbaar via de website:https://www.finabanknv.com/over-finabank/financiele-publicaties/
- Post-masteropleiding Wetgeving van de AdeKUS geaccrediteerd..
- GBB organiseert workshop voor bescherming jaguars in Surina…..
- Brand Henck Arronstraat: Vier panden in de as, oproep tot o…..
- Sapoen: ‘Alles voor Suriname, niet voor verdeeldheid&…..
- Werkgroep Ephraimszegen geïnstalleerd om buurtproblemen aan…..
- Alleyne ingenomen met bescherming consument in nieuw Burger…..
- President Santokhi installeert commissie voor modernisering…..
- Bromfietser komt om het leven na ongeval op Brownsweg..
- Van SRD 2000 naar SRD 11.660: de echte impact van inflatie …..
- Uruguayaanse oud president José Mujica overleden..
- Parlementsvoorzitter Bee: ‘We hebben doelen gesteld en die …..
- Meten is miljoenen waard: Suriname zet volgende stap in man…..
- Geslaagde eerste editie Sranan Lobi Dey..
- LEUGENS EN MISLEIDING..
- Sol Suriname wijst valse beschuldigingen van de hand..
- Het blijft nog even regenen..
- Financiën reageert op beschuldigingen betreffende SOL Surin…..
- Brit die vastzat voor moord na 38 jaar vrijgesproken..
- Sjerita Urmia Williams (70) Paramaribo 9-5-2025..
- Rita S Mungra (62) Haarlem 10-5-2025..
- Taxiën door de politiek: 77-jarige blijft werken zolang ze …..