Finabank N.V. heeft het boekjaar 2024 afgesloten met een nettowinst van SRD 249 miljoen. Tijdens de Algemene Vergadering van Aandeelhouders, waar de jaarcijfers werden gepresenteerd, benadrukte de bank haar inzet voor duurzame groei, digitale transformatie en financiële inclusie.
De bank zag haar balanstotaal met 15 procent stijgen naar SRD 21 miljard en breidde haar marktaandeel uit naar 28 procent eind 2024. Dankzij robuust risicobeheer bleef de non-performing loan ratio stabiel op 1 procent, ver onder de CBvS-norm van 5 procent. Finabank handhaafde daarnaast een sterk solvabiliteitsratio van 20 procent en een gezonde liquiditeitspositie. De cost-income ratio kwam uit op 53 procent, mede als gevolg van strategische investeringen in automatisering en personeelsontwikkeling.
Een belangrijke mijlpaal voor de bank was het behalen van de ISO/IEC 27001:2022-certificering voor informatiebeveiliging, als eerste financiële instelling in Suriname. Daarmee voldoet Finabank aan internationale normen op het gebied van dataveiligheid. Ook op de kapitaalmarkt boekte de bank succes met een overschreven obligatie-uitgifte van USD 20 miljoen, waarbij het inschrijfbedrag opliep tot USD 40 miljoen.
De solide prestaties werden bevestigd door de kredietbeoordelaar CariCRIS, die Finabank opnieuw beoordeelde met een srA-rating (vreemde valuta) en srA+ (lokale valuta), beide met stabiele vooruitzichten.
Op het gebied van maatschappelijke betrokkenheid zette Finabank zich verder in voor duurzame initiatieven. Klanten kunnen nu gemakkelijk een bankrekening openen met enkel een geldige ID-kaart, en via educatieve sessies werd financiële inclusie bevorderd in verschillende gemeenschappen.
In het leiderschapsteam is Maricor C. Del Mundo voorgedragen als Chief Financial & Risk Officer, in afwachting van goedkeuring door de Centrale Bank van Suriname. Tegelijkertijd kondigde de bank het afscheid aan van Feroz Ishaak als lid van de Raad van Commissarissen en voorzitter van de Risicocommissie. Finabank sprak haar waardering uit voor zijn jarenlange inzet. Willem Elzo Groenevelt is voorgedragen als nieuw lid van de Raad van Commissarissen.
Met deze resultaten en ontwikkelingen onderstreept Finabank haar ambitie om een leidende rol te blijven spelen in het moderniseren en verduurzamen van de Surinaamse bankensector.
The post Finabank boekt stevige winst in 2024 en zet in op duurzame, digitale groei ..
- Rwanda en Suriname: verschil in leiderschap, diplomatie en …..
- Man opgesloten voor seksueel misbruik achtjarig neefje..
- VES-debat 2025: Partijen eensgezind, maar verschillend over…..
- Staatsolie tekent overeenkomst voor deelname GranMorgu-proj…..
- Massale afmeldingen stembureauleden zorgen voor druk op ver…..
- Natin krijgt nieuw en modern ICT-lokaal..
- EZ-medewerkers ronden BAVP-opleiding met succes af..
- NDP: Massale afzegging stembureaumedewerkers brengt verkiez…..
- Samenwerking SAO en Staatsolie werpt vruchten af: lassers g…..
- OKB vindt uitvallen groot aantal stembureau personeel zorgw…..
- Postmasteropleiding Wetgeving (PMW) officieel geaccrediteer…..
- Waarom Michael Ashwin Adhin de beste presidentskandidaat is..
- Spellingsvoorstellen voor vier nationale talen voorbereid e…..
- Santokhi geeft vanavond 1000 kavels aan geregistreerden FAI…..
- Eerste tuinbouwkas van LVV-project gestart op O.S. Middenpa…..
- Ondanks eerdere stopzetting wijst president Santokhi nu 100…..
- Bezorger beroofd tijdens brommerpech..
- NPS kandidaten plaatsen campagnemateriaal; ‘dan denk ik dat…..
- Massale afmeldingen stembureaupersoneel in Paramaribo..
- Geen quorum bij vergadering Staatsraad over ‘valreepbesluit…..
- Datingappmoordenaar in Californië krijgt 73 jaar cel en sti…..