PARAMARIBO – De regering zal komende week het finale concept van de Wet Collectieve Rechten Inheemse en Tribale Volken ter behandeling naar De Nationale Assemblee (DNA) sturen. De verwachting is dat er snel knopen zullen worden doorgehakt om de wet goedgekeurd te krijgen, waarmee een belangrijke verkiezingsbelofte van de coalitiepartijen wordt ingelost.
President Chan Santokhi bevestigde dat de regering momenteel de laatste hand legt aan het aangepaste wetsvoorstel. Eerdere versies stuitten op weerstand, met name vanuit de inheemse gemeenschappen. Zij stellen dat aparte rechten voor hen overbodig zijn, aangezien zij als eerste erkende bewoners van Suriname al over rechten beschikken. Het blijft echter de vraag of de inheemse volken tevreden zullen zijn met de aanpassingen die nu aan DNA worden voorgelegd. Volgens de president heeft de regering in ieder geval overleg gevoerd met het traditioneel gezag van de binnenlandse gemeenschappen om tot een nieuw concept te komen.
“Ik denk dat we volgende week rond zullen zijn in de regering, waarna u de laatste versie tegemoet kunt zien,” verklaarde president Santokhi aan DNA-voorzitter Marinus Bee.
Vicepresident Ronnie Brunswijk, tevens voorzitter van coalitiepartij ABOP, uitte eerder zijn frustratie over het trage verloop van het grondenrechtenvraagstuk. In overleg met president Santokhi is afgesproken dat hij het proces zal leiden, gezien het belang van deze kwestie voor zijn achterban, die grotendeels bestaat uit kiezers met een sterke band met het binnenland. Zijn streven was om het finale wetsvoorstel uiterlijk in januari bij DNA in te dienen. Dit zal uiteindelijk met een vertraging van twee weken gebeuren.
- Nature Walk voor natuurliefhebbers..
- Informatie sessie in verband met Internationale Epilespie D…..
- Principiële democratie en hygiënisch bestuur..
- I-Care Polikliniek officieel geopend..
- Loonsverhoging van medewerkers AdekUS wordt pas eind februa…..
- Schoon drinkwater voor Gunsi, Akwaukonde en Gran Slee..
- Bedrijfsleven bespreekt kansen voor Surinaamse olie- en gas…..
- Digicel en EBS gaan samenwerking aan..
- Inbraak: Geld, sieraden en andere spullen gestolen..
- Business Summit Diaspora Suriname moet innovatie en investe…..
- Voetbaluitslagen van 4 februari 2025..
- El Salvador biedt aan om “gevaarlijke Amerikaanse criminele…..
- VN-rapporteur waarschuwt voor escalatie op Westelijke Jorda…..
- Ruim 600 bewoners krijgen veilig drinkwater dankzij innovat…..
- Steeds meer gevallen van kanker in Suriname..
- Wat is de bedoeling van Ahilia Welles?..
- Nieuw hoofdkwartier van politie dient als symbool voor hers…..
- Tien doden, meerdere gewonden bij schietpartij in Zweden..
- Waar is het OM? Oostburg heeft vorig jaar drie keer Bouters…..
- Voedselpakketten uit India ‘gewoon een business’..
- Geen aansluiting DA ’91 bij A20-DOE-PRO..