De wereldvoetbalbond FIFA heeft de Surinaamse Voetbalbond (SVB) in een officiële brief gewaarschuwd dat rechterlijke inmenging in het verkiezingsproces of in besluiten van de bond kan leiden tot onmiddellijke schorsing.
De waarschuwing komt een dag vóór de bestuursverkiezingen van de SVB, die gepland staan voor vrijdag 2 mei. Aanleiding is een lopende rechtszaak, aangespannen door de clubs Real Moengotapoe, Sophia’s Lust en Highway Star. Zij vechten de uitsluiting van een kandidatenlijst aan door de verkiezingscommissie van de SVB.
In de brief van 30 april wijst FIFA op artikel 51 van haar statuten, waarin staat dat het verboden is om geschillen aan gewone rechtbanken voor te leggen, ook niet voor voorlopige voorzieningen. Eerst moeten alle interne procedures binnen de bond volledig worden doorlopen. Slechts in laatste instantie – tenzij anders bepaald door nationale wetgeving – mag het geschil worden voorgelegd aan het Hof van Arbitrage voor Sport (CAS) in Lausanne.
“Geen invloed van derden toegestaan”De FIFA benadrukt dat elke vorm van ongepaste externe beïnvloeding, zoals inmenging door nationale rechtbanken, in strijd is met artikel 14 lid 1 (i) en artikel 19 lid 1 van de FIFA-statuten. Een dergelijke schending kan leiden tot onmiddellijke schorsing, ongeacht of de SVB zelf de gang naar de rechter heeft geïnitieerd.
Een schorsing zou ernstige gevolgen hebben voor het Surinaamse voetbal. De SVB zou dan uitgesloten worden van deelname aan internationale wedstrijden en toernooien, waaronder de komende Gold Cup en de FIFA World Cup-kwalificatiewedstrijden in juni.
FIFA dringt er bij de SVB op aan om de besluiten van haar verkiezingsorganen te respecteren en het verkiezingsproces van 2 mei volgens de statutaire regels te laten verlopen. De wereldvoetbalbond verzoekt tevens op de hoogte te worden gehouden van verdere ontwikkelingen.
- Kasimex House Band naar Aruba voor twee optredens: ‘Klaar o…..
- Narcotica Brigade verbrandt grote hoeveelheden drugs..
- Santokhi: ‘sommige mensen hopen dat de president sterft…..
- Biza-onderminister Hassankhan: ‘Verkiezingen zouden moeten …..
- Geweldadige protesten in Guyana na dood 11-jarig meisje..
- Broer van president Santokhi overleden..
- Covid-19-pandemie: historie en analyse (5)..
- Politieke partijen controleren specimen DNA-stembiljet bij …..
- VSB organiseert informatiesessie over Nieuw Burgerlijk Wetb…..
- TotalEnergies en APA investeren in versterking moeder- en k…..
- In Guyana: Betogers steken huis van hoteleigenaar in brand..
- Eskak: geen nieuwe aanbesteding nodig bij wijziging grootte…..
- Overleg na brand: president wil brandweer op niveau brengen..
- Regering keurt belangrijke verkiezingsmaatregelen goed..
- President Santokhi tekent condoleanceregister Paus Francisc…..
- ‘Paus Franciscus heeft bij mij meer liefde voor Gods schepp…..
- Anton Sewnarain Raghosing..
- Voorbeeldstembiljetten aangepast op verzoek van politieke p…..
- Drugsverbranding door Narcoticabrigade te Kraka..
- Eerste stap naar duurzame energie in Boven-Suriname gezet m…..
- VHP DNA-kandidate Josta Lewis pleit voor voortzetting ontwi…..