De wereldvoetbalbond FIFA heeft de Surinaamse Voetbalbond (SVB) in een officiële brief gewaarschuwd dat rechterlijke inmenging in het verkiezingsproces of in besluiten van de bond kan leiden tot onmiddellijke schorsing.
De waarschuwing komt een dag vóór de bestuursverkiezingen van de SVB, die gepland staan voor vrijdag 2 mei. Aanleiding is een lopende rechtszaak, aangespannen door de clubs Real Moengotapoe, Sophia’s Lust en Highway Star. Zij vechten de uitsluiting van een kandidatenlijst aan door de verkiezingscommissie van de SVB.
In de brief van 30 april wijst FIFA op artikel 51 van haar statuten, waarin staat dat het verboden is om geschillen aan gewone rechtbanken voor te leggen, ook niet voor voorlopige voorzieningen. Eerst moeten alle interne procedures binnen de bond volledig worden doorlopen. Slechts in laatste instantie – tenzij anders bepaald door nationale wetgeving – mag het geschil worden voorgelegd aan het Hof van Arbitrage voor Sport (CAS) in Lausanne.
“Geen invloed van derden toegestaan”De FIFA benadrukt dat elke vorm van ongepaste externe beïnvloeding, zoals inmenging door nationale rechtbanken, in strijd is met artikel 14 lid 1 (i) en artikel 19 lid 1 van de FIFA-statuten. Een dergelijke schending kan leiden tot onmiddellijke schorsing, ongeacht of de SVB zelf de gang naar de rechter heeft geïnitieerd.
Een schorsing zou ernstige gevolgen hebben voor het Surinaamse voetbal. De SVB zou dan uitgesloten worden van deelname aan internationale wedstrijden en toernooien, waaronder de komende Gold Cup en de FIFA World Cup-kwalificatiewedstrijden in juni.
FIFA dringt er bij de SVB op aan om de besluiten van haar verkiezingsorganen te respecteren en het verkiezingsproces van 2 mei volgens de statutaire regels te laten verlopen. De wereldvoetbalbond verzoekt tevens op de hoogte te worden gehouden van verdere ontwikkelingen.
- Michel Hendrik Claver..
- VLS biedt petitie aan: ‘Rechtsstaat ernstig ondermijn…..
- Opruimen brandlocatie Henck Arron-/Jessurunstraat met ‘groo…..
- Vijf jaar later (1)..
- Sporters geëerd tijdens bijzondere decoratieplechtigheid op…..
- Ramsukul: coalitiepartners stelden ondanks regeerakkoord ei…..
- Centraal Resocialisatiecentrum geopend: Nieuwe kansen voor …..
- Reactie op: O jee er lopen mennonieten in de straat…..
- Ruimtelijke ordening..
- Jongeren en vrouwen versterkt met nieuwe ondernemersvaardig…..
- CBvS treft maatregelen: Pensioenfonds Alcoa schendt instruc…..
- ‘Tingi’ opgepakt na gewapende beroving te Corantijnpold…..
- INGEZONDEN – GCP-keurmerk herstelt vertrouwen en belo…..
- President Santokhi voert overleg met rijschoolhouders over …..
- Problemen land te herleiden tot achterhaald beleid, zegt ND…..
- Kamla Persad-Bissessar opnieuw premier Trinidad en Tobago..
- VHP-kandidaat Mathoera beloofd achtergestelde buurten beter…..
- Bewoners Zorg en Hoop maken buurt op eigen iniatief schoon..
- President Santokhi ontvangt presentatie over zonne-energiep…..
- Vrouw omgekomen bij aanrijding Nieuw Weergevondenweg..
- Suriname bereikt mijlpaal: e-paspoort is een feit..