De Fête de la Musique 2025 belooft een onvergetelijke muzikale ervaring te worden. Meer dan 40 artiesten treden op verschillende locaties op, met als verbindend thema: “Un Monde” – een wereld verenigd door muziek. Ook lokale ondernemingen aan en rondom de Dr. J.F. Nassylaan doen dit jaar mee door hun deuren te openen voor muzikanten en bezoekers.
Zij bieden livemuziek aan in combinatie met heerlijk eten, waarmee zij bijdragen aan de feestelijke sfeer. Tijdens een persconferentie op maandag 16 juni maakte de organisatie bekend dat de wegen rondom de Nassylaan op de dag van het evenement, vanaf 18.00 uur, zullen worden afgesloten voor verkeer. De wegen gaan pas na middernacht weer open.
De festiviteiten beginnen op 21 juni om 19:00 uur, met optredens van artiesten uit Suriname en Frans-Guyana. De aftrap vindt plaats bij de Franse Ambassade.
Vanaf 20:00 uur worden de optredens voortgezet op locaties zoals Bar Bizar, Andjiro’s, Spice Quest, Alliance Française Suriname en Theater Thalia. Het festival eindigt met een grootse slotshow in Theater Thalia van 23.00 tot 00.30 uur.
Fête de la Musique wordt mogelijk gemaakt door de inzet van verschillende organisaties en bedrijven die zich inzetten voor het behoud en de promotie van muziek in de samenleving. Volgens Ruben Del Prado is het doel dat ook andere groepen en bedrijven worden geïnspireerd om muziek op hun eigen manier te integreren binnen hun organisatie.
De Fête de la Musique werd voor het eerst georganiseerd in 1982 op initiatief van een Franse minister, met de oproep om muziek op straat én thuis te maken. Inmiddels is het evenement uitgegroeid tot een wereldwijd fenomeen dat jaarlijks in meer dan 100 landen wordt gevierd.
De Franse ambassadeur in Suriname, Nicolas de Bouillane de Lacoste, benadrukt dat muziek en cultuur mensen samenbrengen. Hij onderstreept het belang van het behouden en uitdragen van culturele identiteit – zowel in Suriname als in Frankrijk.
De organisaties die dit jaar bijdragen aan het evenement zijn onder andere: Stichting Bondru Entertainment, Alliance Française Suriname, HB Media en de CCS Effendi Ketwaru Muziekschool.
- Getuige afwezig wegens verkiezingen; verdachte bekent bezit…..
- DE WIELEN GAAN ROND EN ROND..
- Suriname met voltallige selectie op WK Mixed Martial Arts i…..
- ‘Er is steeds meer vraag naar kennis over de taal en cultuu…..
- Waardevolle gesprekken en gezelligheid bij Vaderdag activit…..
- Pionier van de democratie en eerste vrouwelijke president N…..
- CBB EN MI-GLISS NIET READY VOOR NIEUW BURGERLIJK WETBOEK..
- MENSENRECHTEN EN POLITIEK GEWIN..
- NDP: Vaders houden hoop levend ondanks koers en crisis..
- Wisse voorbij Pereira, hint op trilogie tegen Boapeah..
- Vaders, de stille bouwers van onze samenleving..
- Documentaire ‘Naya Daur’: Ode aan de voorouders en spiegel …..
- Simons eert vaders: “Jullie verdienen erkenning, vandaag en…..
- Brigadier JIT opgepakt voor betrokkenheid bij ripdeal aan S…..
- President Santokhi op Vaderdag: “Uw inzet wordt gewaardeerd…..
- LIPPENDIENST..
- VERKEERSCONTROLE VAN LIKMEVESTJE..
- Trump-regering overweegt nieuw inreisverbod voor 36 landen..
- Vierenveertig..
- Vrouwelijk leiderschap in opmars: wat betekent een presiden…..
- ABOP op Vaderdag: “Jullie zijn het fundament van sterke gez…..