Mr. dr. Hugo Fernandes Mendes. Foto: Adviesraad Migratie
Het Onafhankelijk Kiesbureau zegt dat naar aanleiding van het overlijden van Edward Belfort, de Kiesregeling duidelijke richtlijnen biedt over wat er moet gebeuren met zijn kandidatuur en de invulling van de vacante plaats. De Kiesregeling voorziet in de procedure bij het overlijden van een kandidaat, en vooral in de invulling van de vacante plaatsen op de kandidatenlijst van een partij.
Wanneer een kandidaat vóór de stemming overlijdt, moet de voorzitter van het Centraal Hoofdstembureau de President en het OKB onmiddellijk op de hoogte stellen. Dit betekent dat, ondanks dat de heer Edward Belfort’s naam nog op de lijst van de NDP staat, de kennisgeving van zijn overlijden de formele basis vormt voor het verwijderen van zijn naam van de lijst. De heer Edward Belfort kan immers niet langer als kandidaat deelnemen aan de verkiezingen, en zijn naam moet dus geschrapt worden om de verkiezingsprocedure correct voort te zetten.
Artikel 137, lid 3 verduidelijkt dat zodra een kandidaat overlijdt, de vacante plaats automatisch wordt ingevuld door de volgende kandidaat op de lijst. Dit zorgt ervoor dat kiezers alleen kunnen stemmen voor actieve en beschikbare kandidaten. Aldus het OKB in een verklaring.
Staatsrechtdeskundige Hugo Fernandes Mendes vindt de uitleg van het OKB helder en transparent.
- Criminele bendes en witwassen van strafbare feiten..
- Brunswijk noemt personen die Wendy Jap A Joe wegwillen hypo…..
- Column: Respect voor volk of vrees voor vonnis..
- ABC-programma Suriname Kiest terug op kanaal 4.2..
- CHS-ondervoorzitter Jap-A-Joe: ‘Het is ongegronde kritiek t…..
- Ravi Bhattoe: “Simons verdient applaus als toekomstige pres…..
- Burgerinitiatief Suriname, VSB en VES analyseren partijprog…..
- GRA en Mohamed in conflict over Lamborghini in lopende rech…..
- Artsen overwegen acties door achterstallige betalingen..
- Fernandes Mendes: uitleg OKB over plaats Edward Belfort, he…..
- Distributie tweede fase Indiase voedselgift gestart..
- China dringt er bij de VS op aan om tarieven ‘volledi…..
- Intrekken projecten is damagecontrole, zegt Bronto Somohard…..
- Edgar Dikan: ‘Met eerste plek op stembiljet staan wij strat…..
- Politie De Nieuwe Grond pakt man op die onderdelen graafmac…..
- Boldewijn: ‘Onbegrijpelijk dat zulke documenten niet goed b…..
- Defensie gestart met aanleg Groenhart Park in Saramacca..
- Ex-DNA-lid Breeveld plaatst gewijzigde schadeloosstelling i…..
- Minister Kuldipsingh bezoekt innovatieve visverwerker ACFI …..
- Marcelo Teixeira Bevestigt Overeenkomst voor Nieuwe Vila Be…..
- Red Bull Vreest Vertrek Max Verstappen, Geeft Teamconsultan…..