Politicus en oud-minister van Defensie Ivan Fernald, heeft zijn lidmaatschap van de Nationale Partij Suriname (NPS) opgezegd. In een brief aan partijvoorzitter Gregory Rusland stelt hij, dat er geen plaats meer voor hem is binnen de partij. Als redenen noemde hij onder meer tegenwerking, miskenning en het verdwijnen van interne checks and balances.
Fernald bevestigde zijn vertrek in het radioprogramma Welingelichte Kringen en op ABC Online Nieuws. Volgens hem wordt zijn jarenlange inzet voor de partij niet langer gewaardeerd. “Ik ben herhaaldelijk geconfronteerd met respectloos gedrag en voortdurende ondermijning”, aldus Fernald. Hij stelt dat de partijstructuren nauwelijks nog functioneren, en dat de interne democratie, ver te zoeken is. “Het woord van de voorzitter is allesbepalend geworden. Kritiek wordt genegeerd en debat wordt ontmoedigd. Vaak zijn besluiten al genomen, vóórdat het partijcongres bijeen is gekomen. Wat rest zijn democratische schijnvertoningen, zoals stemmingen met slechts elf stemgerechtigden. Dat ondermijnt onze partijcultuur.”
Fernald was sinds 1998 actief lid van de partij en vervulde verschillende functies. Hij zat onder meer in de Adviesraad, leidde tussen 2013 en 2017 het Wetenschappelijk Bureau van de NPS en coördineerde vijftien jaar lang de Werkgroep Onderwijs. Ook werkte hij mee aan de verkiezingsprogramma’s van 2015, 2020 en 2025, en ondersteunde hij de onderafdeling Munder tijdens verkiezingscampagnes. Toch werd hij in geen van de afgelopen drie verkiezingen opgenomen op de kandidatenlijst voor De Nationale Assemblee (DNA).
Volgens Fernald wordt zijn bijdrage steeds genegeerd. ‘’Het lijkt erop dat er bewust een ontmoedigingsbeleid wordt gevoerd. Ik accepteer geen verdere desavouering, miskenning of rancune. De maat is vol”, aldus Fernald in zijn brief. Hoewel hij afscheid neemt van de partij, benadrukt Fernald dat hij de idealen van de NPS, blijft koesteren. “Ik neem met pijn in het hart afscheid van Grun Dyari, maar niet van de leden en zeker niet van de waarden waarvoor de partij zou moeten staan.”
Tot slot stelt Fernald een fundamentele vraag aan het partijbestuur: “Waarom is het de NPS niet gelukt, het vertrouwen van de kiezer terug te winnen?”
The post Fernald stapt uit NPS: ‘De maat is vol’ ..
- Ancelotti krijgt voorwaardelijke celstraf voor belastingfra…..
- Het regent opnieuw staatsdecoraties: regeerteam en ruim hon…..
- Bestuurder rijdt lantaarnpaal aan na onwelwording..
- Melkveesector waarschuwt: ‘Nieuwe minister staat voor een v…..
- Rechtszaak en geldgebrek vertragen herstel Van ’t Hogerhuys…..
- Cel voor verdachte die zich voordeed als politie-toppers Re…..
- Anthony Nesty Sporthal krijgt make-over in verband met inau…..
- Update: Vrouw ernstig verwond; voortvluchtige verdachte hee…..
- Lid Arrestatie Team geëerd na succesvolle training in Abu D…..
- Ruim 100 burgers gedecoreerd voor bijzondere verdiensten..
- Parmessar: “Inauguratie eerste vrouwelijke president wordt …..
- Venezuela feliciteert Simons met verkiezing tot president v…..
- Suriname eert Taskforce voor bijdrage aan malariavrije stat…..
- US Air Force stopt SpaceX-raketproject op Pacific atol..
- SVB beëindigt samenwerking met arbiter die vecht met U16-vo…..
- Leiding Centrale Bank nodigt vakbond uit..
- Sylvia Helouise Sijlbing..
- Vloeibaar woord..
- Paus Leo: ‘Onze wereld staat in brand’..
- Rudie (Perez) Wilfred Zevenbergen..
- Vrijspraak geen deleteknop voor journalistiek..