Een stel dat bijna £2 miljard verdiende met de levering van PPE tijdens de Covid-pandemie, is niet opgeroepen om te getuigen voor de overheidsonderzoek, wat woede veroorzaakt onder nabestaanden. Sarah en Richard Stoute, wiens bedrijf Full Support Healthcare enorme contracten verwierf voor het leveren van medische jurken en maskers, kregen kritiek nadat £1,4 miljard van de geleverde uitrusting later werd vernietigd of afgeschreven.
Ondanks hun centrale rol in een van de grootste schandalen van de pandemie, zijn de Stoutes niet gevraagd om te verschijnen voor het £200 miljoen kostende Covid-onderzoek, dat de miljarden aan publiek geld die aan PPE zijn besteed, onderzoekt. Samuel Akinsanya, wiens moeder Esther, een 55-jarige NHS-verpleegkundige, in april 2020 overleed aan Covid, uitte zijn woede: “Ik ben diep geschokt. De Stoutes verzekerden zich van lucratieve contracten zonder goed toezicht, wat leidde tot financiële verspilling en in gevaar brengen van de veiligheid van frontline werkers zoals mijn moeder.”
Het onderzoek, geleid door Baroness Hallett, onderzoekt de omstreden “VIP-lane” voor leveranciers, waardoor sommige bedrijven met overheidsconnecties deals konden sluiten zonder aanbestedingsprocedures. Full Support Healthcare, dat al een bestaande regeling met de NHS had, won contracten ter waarde van £1,2 miljard zonder aanbesteding. Berichten suggereren dat de Stoutes aanzienlijk meer werden betaald dan andere leveranciers.
Sinds de pandemie hebben het stel een fortuin vergaard, waaronder een villa van £30 miljoen in de Caraïben, een superjacht en een equestrian centrum. Critici beweren dat hun rijkdom is opgebouwd met publiek geld en ten koste van het leed van anderen. Marion Mack, wiens dochter Rebecca, een 29-jarige NHS-verpleegkundige, ook overleed aan Covid, zei: “Ze profiteerden van het leed van mensen. Het is gewoon hebzucht.”
Het onderzoek, dat in juni 2025 met openbare hoorzittingen begon, wordt verwacht volgend jaar een gedetailleerd rapport uit te brengen. Nabestaanden eisen echter verantwoording en vragen zich af waarom belangrijke spelers zoals de Stoutes niet zijn ondervraagd. “Hoe kunnen we antwoorden krijgen als degenen die verantwoordelijk zijn, niet eens worden ondervraagd?” vroeg een woordvoerder van Covid-19 Bereaved Families for Justice UK.
De afwezigheid van de Stoutes bij het onderzoek roept serieuze vragen op over transparantie en verantwoording in een van de donkerste hoofdstukken van de pandemie.(the sun)
- Begin viering 75 jaar AMS met wandel- en trimloop..
- VN waarschuwt voor toename van ‘extreme wreedheidR…..
- President ontvangt nieuwe Braziliaanse ambassadeur..
- Costi Santarosa nieuwe Braziliaanse ambassadeur in Suriname..
- Gajadien vindt grondenrechtenproblematiek ingewikkeld..
- Voedselveiligheidsinitiatief uitgebreid, verlengd tot 2030..
- Regering heeft meer ruimte nodig voor behandeling Grondenre…..
- Man opgesloten na doodsbedreiging..
- Vandaag minder bewolking, maar zon..
- Radio- en televisie eigenaren kampen met grote uitdagingen..
- Eerste deel Roué Verveers ‘Op eigen risico’ al uitverk…..
- Plunderaar ingerekend..
- FBI: Noord-Korea zit achter diefstal van 1,5 miljard dollar…..
- Iwan Imro Reyke (74) Amsterdam 23-2-2025..
- Nellius Kappel (86) Rotterdam 25-2-2025..
- SDU van Waterberg toegetreden tot OPTSU..
- Effecten klimaatverandering in kustvlakte niet zo alarmeren…..
- Ben anti-ZIONIST OMDAT IK DE DOCHTER BEN VAN HOLOCAUST-OVER…..
- Column: Regionale mogelijkheden..
- Hulp samenleving van belang om buste Trefossa terug te vind…..
- VHP: ‘Waarborgsom volgens procedure betaald’..