Onlangs zijn Joan Graanoogst-van Dijk en haar familie geconfronteerd geraakt met de uitgifte en verkaveling van haar perceel te Reeberg. Dit terrein had haar man in 2001 gekocht om aan landbouw en veeteelt te doen. Hij kwam in 2019 tragisch te overlijden. Door de rouwperiode en de covid-19 periode, heeft zij nagelaten de jaarlijkse kosten voor erfpacht te betalen, waardoor het recht kwam te vervallen. Graanoost- van Dijk pakte de zaak in 2022 weer op en vroeg verlenging aan. In mei 2025 kreeg zij een bereidsverklaring, maar toen zij een landmeter benaderde voor een perceel ID, kwam aan het licht dat haar terrein is uitgegeven aan derden.
De boerderij van 4.5ha is verkaveld in 33 percelen en aan personen en stichtingen uitgegeven met namen zoals stichting ‘Ook ik ben mens’, ‘Mens ik ook mens’, ‘Jij en ik Samen mens’, ‘De Koning van Para’, etc. Graanoogst-van Dijk zegt dat als de bevoegde instanties waren langsgeweest, zij zouden zien dat er bedrijfsactiviteiten plaatsvinden op haar terrein.
Zij heeft echter nooit de districtscommissaris of Grondinspectie gezien. Dit alles is gebeurd onder ministerschap van Dinotha Vorswijk van Grondbeleid en Bosbeheer tijdens de vorige regering. Graansoogst-van Dijk kreeg ondersteuning van verschillende buurtbewoners van Reeberg om deze zaak aan te vechten.
- Man aangehouden voor oplichting via gehackt Facebook accoun…..
- Monorath: ‘Niet eenieder kan in aanmerking komen’..
- Ministerie van Onderwijs verruimt herexamennormen leerjaar …..
- Man aangehouden voor oplichting via Facebook-account..
- Bewoners luiden noodklok over vestiging goudbedrijf in woon…..
- CEO Baitali: ‘Wij strijden niet voor het werk, maar voor ee…..
- ‘Mediation is geen trucje’..
- Belgische studenten promoten toerisme naar Suriname..
- Hevige regen vertraagt herstelwerkzaamheden Van ’t Hogerhuy…..
- Rusland wil binnen twee weken verbetering situatie Van ’t H…..
- ‘Parts Unknown’: Suriname..
- LVV wil visserijsector versterken..
- Vertraging lapwerkzaamheden Van ’t Hogerhuysstraat wegens w…..
- Politie regio Oost houdt man aan voor oplichting.
- Carmen Vriesde..
- Behoorlijk bestuur..
- Wanorde bij bushalte Paramaribo–Lelydorp door aanhoudende a…..
- OM EIST 14 JAAR GEVANGENIS VOOR BEROVING, VERKRACHTING EN B….
- OM EIST 10 JAAR VOOR DOODSLAG OP OOM IN GOUDVELD.
- OM eist 10 jaar voor doodslag op oom..
- Geslaagde open dagen bij het Openbaar Ministerie Suriname..