Van 5 tot 12 maart 2025 brengt een fact-finding ondernemersmissie uit India een bezoek aan ons land. De delegatie bestaat uit ondernemers uit diverse sectoren en heeft als doel te zaken te doen, bedrijven opzetten, joint ventures aangaan met lokale ondernemers, kennis en diensten uitwisselen met lokale bedrijven, instituten en organisaties. De bedrijven zitten in de branches: Landbouw, Heavy Equipment, Banking, Goud, E-Health, Education- Skill development, Hout Industrie, Farmacie, Olie en Gas, Infrastructuur, Food- and Fruit processing enz.
Een presidentiele werkgroep probeert na vele jaren wederom een ondernemersgroep naar Suriname te krijgen. Dit na de bezoeken van de president en de minister van buitenlandse zaken aan India waar er ontmoetingen met bedrijven zijn geweest en ze uitgenodigd zijn Suriname te verkennen om zaken te doen. De nieuwe werkgroep bestaat uit ondernemers, de voorzitter van de Agro exporteurs, een bankier, een projectontwikkelaar, de directeur van het directoraat International Business van Bibis, een Electrotechnicus en Reisagent ondersteund door een professioneel secretariaat van het Kabinet van de President. ..
De werkgroep heeft ondersteuning van diverse ministeries, de ambassade te New Delhi, de SLM, de Centrale Bank van Suriname, het Suriname Business Forum, de Sita en de AKMOS die een MOU zal ondertekenen met de WASME, de World Association of Small Medium Enterprises. Met deze eerste pilot wordt getracht kennis, knowhow en kapitaal binnen te halen om ook de economie van Suriname te versterken.
Op donderdag 6 maart wordt de openingssessie verricht door de President van Suriname waarna van 14.00u tot 17.00 u alsook vrijdag 8 maart van 09.00u-17.00u Surinaamse ondernemers contacten kunnen leggen en afspraken kunnen maken voor bedrijfsbezoeken. Voor informatie en registratie: secdir.cbcm@kabinetpresident.gov.sr of Whatsapp-bericht naar 7699912. Op dinsdag 11 maart vindt er een evaluatie plaats met actoren uit het bedrijfsleven.
- De eerste ontmoeting met de politieke partij PRO (Partij vo…..
- Caricom waarschuwt Venezuela tegen verkiezingen op grondgeb…..
- Kick-off Project “Facilitaire Verbetering Mandirs”..
- Nou ja..
- Wood Mackenzie: Inkomsten blok 58 gebruiken voor blok 52..
- Muziekauteursrechten..
- Bewoners dakloos na verwoestende brand in appartement..
- Santokhi: “A bun wroko mus’ go doro!”..
- Lijk aangetroffen in bushuisje te Zanderij..
- Werkgroep Armoedegrensbepaling houdt workshop..
- Kabinet van de President ondersteunt mandirs..
- Op weg naar 25 mei: Suriname moet heel bewust kiezen..
- PALU: IMF-beleid creëert inflatie-tijdbom..
- SLB versterkt lokale aanwezigheid in Suriname..
- Regering blijft zich inzetten voor woningbouw en volksgezon…..
- Gemeenschapsbossen een belangrijke financieringsbron binnen…..
- Suriname ondertekent eerste IDA-project om veerkracht tegen…..
- Cultureel erfgoed uitdragen tijdens ‘World Expo 2025 Osak…..
- Zorgboerderij Creola biedt jongeren in Saramacca nieuwe kan…..
- Ambtenaren wachten al 20 jaar op bevordering..
- Wereld reageert op botsing Zelenskiy-Trump in Oval Office..