Minister Steven Mac Andrew heeft maandag een missie bestaande uit Indiase ondernemers ontvangen voor een beleefdheidsbezoek. De naam waaronder de missie zich in Suriname oriënteert is ‘Doing Business in Suriname’. De missie werd begeleid door leden van de presidentiële werkgroep ‘Expanding Business with India’. De fact-finding missie bestaat uit ondernemers uit diverse sectoren en heeft tot doel zaken te doen in Suriname, zoals joint ventures aan te gaan met lokale ondernemers en kennis en diensten uit te wisselen met lokale bedrijven, instituten en organisaties. India is een van de snelst groeiende economieën ter wereld en biedt een grote afzetmarkt voor Surinaamse producten. Tegelijkertijd kan Suriname profiteren van Indiase investeringen en technologie.
Mac Andrew zei bij deze gelegenheid dat hij investeringen verwelkomt die niet alleen de economie zullen stimuleren, maar ook kunnen bijdragen aan werkgelegenheid en de ontwikkeling van de arbeidsmarkt. Naast werkgelegenheid zijn vakscholing en ondernemerstrainingen cruciale factoren in de ontwikkeling van een sterke economie. De bewindsman moedigde daarom de samenwerking aan tussen Indiase bedrijven en de opleidingsinstituten van het ministerie, in dit geval de Stichting Productieve Werkeenheden (SPWE), de Suriname Hospitality & Tourism Training Centre (SHTTC) en de Stichting Arbeidsmobilisatie en Ontwikkeling (SAO), zodat de beroepsbevolking kan profiteren van internationale expertise. Dit kan een belangrijke bijdrage leveren aan de kennisontwikkeling in Suriname.
Mac Andrew vindt dat economische groei hand in hand moet gaan met duurzaamheid en maatschappelijke verantwoordelijkheid. Investeringen die rekening houden met eerlijke lonen en sociale impact zullen een positieve en langdurige bijdrage leveren aan de samenleving. De minister hoopt dat deze ontmoeting het begin zal zijn van vruchtbare samenwerkingen die zullen leiden tot gedeelde groei en ontwikkeling. Zijn ministerie en werkarmen staan open voor partnerschap om wederzijdse kansen te benutten en uitdagingen gezamenlijk aan te pakken.
- Ondernemingen Para en Paramaribo gecontroleerd door ECD..
- Empathie en mededogen..
- Deze regering heeft werk gemaakt van de bouw van een nieuw …..
- Diletta Doretti benoemd als resident representative Wereldb…..
- Protest bij Amerikaanse ambassade tegen OAS-kandidatuur Alb…..
- SU Aid trots op bijkans SRD 5 miljoen voor Nationale Bloedb…..
- Korps Politie Suriname investeert verder in preventie..
- AWJ Installeert Commissies voor Rechtvaardige Transitie en …..
- ‘Herinneringen aan mijn Vaderland’ als naslagwerk in Nation…..
- Minister Mac Andrew ziet de adviezen van Jeugdraad als sleu…..
- Neurologische en genetische missie brengt specialistische z…..
- Schoolmeubilair en medische goederen voor Nickerie..
- President: Suriname staat open voor zakendoen..
- Indiase delegatie verkent zakelijke kansen in Suriname..
- Bijzonder eerbetoon voor Frits van Troon..
- Santokhi zegt dat zijn regering geen lege staatskas achterl…..
- Medische Zending voor het moment geholpen..
- Regering moet schuiven om verhoging sociale uitkeringen te …..
- Kinderen met genetische aandoeningen krijgen betere zorg..
- SpaceX’s Starship explodeert in de ruimte..
- Rotary Quota roept samenleving op zich te laten controleren…..