Minister Steven Mac Andrew heeft maandag een missie bestaande uit Indiase ondernemers ontvangen voor een beleefdheidsbezoek. De naam waaronder de missie zich in Suriname oriënteert is ‘Doing Business in Suriname’. De missie werd begeleid door leden van de presidentiële werkgroep ‘Expanding Business with India’. De fact-finding missie bestaat uit ondernemers uit diverse sectoren en heeft tot doel zaken te doen in Suriname, zoals joint ventures aan te gaan met lokale ondernemers en kennis en diensten uit te wisselen met lokale bedrijven, instituten en organisaties. India is een van de snelst groeiende economieën ter wereld en biedt een grote afzetmarkt voor Surinaamse producten. Tegelijkertijd kan Suriname profiteren van Indiase investeringen en technologie.
Mac Andrew zei bij deze gelegenheid dat hij investeringen verwelkomt die niet alleen de economie zullen stimuleren, maar ook kunnen bijdragen aan werkgelegenheid en de ontwikkeling van de arbeidsmarkt. Naast werkgelegenheid zijn vakscholing en ondernemerstrainingen cruciale factoren in de ontwikkeling van een sterke economie. De bewindsman moedigde daarom de samenwerking aan tussen Indiase bedrijven en de opleidingsinstituten van het ministerie, in dit geval de Stichting Productieve Werkeenheden (SPWE), de Suriname Hospitality & Tourism Training Centre (SHTTC) en de Stichting Arbeidsmobilisatie en Ontwikkeling (SAO), zodat de beroepsbevolking kan profiteren van internationale expertise. Dit kan een belangrijke bijdrage leveren aan de kennisontwikkeling in Suriname.
Mac Andrew vindt dat economische groei hand in hand moet gaan met duurzaamheid en maatschappelijke verantwoordelijkheid. Investeringen die rekening houden met eerlijke lonen en sociale impact zullen een positieve en langdurige bijdrage leveren aan de samenleving. De minister hoopt dat deze ontmoeting het begin zal zijn van vruchtbare samenwerkingen die zullen leiden tot gedeelde groei en ontwikkeling. Zijn ministerie en werkarmen staan open voor partnerschap om wederzijdse kansen te benutten en uitdagingen gezamenlijk aan te pakken.
- Ontheffingen dc’s vandaag op agenda regering..
- PL: Neem een voorbeeld aan directeur van Binnenlandse Zaken..
- Makers docu ‘Voor Altijd Gevlekt’ willen verbetering detent…..
- Historische doorbraak Ramdin..
- Kadensi in Frankrijk bij verstek veroordeeld tot 8 jaar cel…..
- PVP gaat in hoger beroep na afwijzing registratie voor verk…..
- OKB: ‘Dc’s Bansi-Durga en Lewis moeten worden ontheven uit …..
- Kadensi bij verstek in Frankrijk veroordeeld tot 8 jaar cel..
- Celestine Helouise Veldhuizen..
- Annemarie, Louise, Soe Jien Cheng Chang Sheng..
- Carlho Albert Wijdh..
- NDP eist ontheffing van twee dc’s die deelnemen aan verkiez…..
- Bron: ‘Overleg invulling open plekken NPS DNA-kandidatenlij…..
- Stem bewust en kies voor duurzame verandering en ontwikkeli…..
- Basketballer Fräser: ‘Ik ben blij dat de SBA weer door ving…..
- Nieuw bestuur bij Surinaamse Worstel Federatie..
- BREAKING — PVP ook bij de rechter afgewezen om deel te neme…..
- Nepbericht over overheidssubsidie in omloop..
- Kleine groep levert op Moengo kritiek op president Santokhi..
- PVP verliest kort geding tegen de Staat..
- NDP eist onmiddellijke ontheffing 2 dc’s uit hun func…..