Het ministerie van Economische Zaken, Ondernemerschap en Technologische Innovatie (EZ) heeft met succes een diepgaande evaluatie afgerond van de huidige werkprocessen en bedrijfsvoering binnen kleine en middelgrote ondernemingen (KMO’s) in Suriname. Dit onderzoek, dat heeft plaatsgevonden tussen 18 en 27 januari 2025, omvatte 33 bedrijven uit de sectoren dienstverlening, productie en handel.
De evaluatie heeft als doel inefficiënties en knelpunten in kaart te brengen en concrete aanbevelingen te doen ter verbetering van de bedrijfsvoering. Uit onderzoek is gebleken dat veel bedrijven te kampen hebben met beperkte automatisering, inefficiënties in productie- en logistieke processen en een tekort aan gespecialiseerde arbeidskrachten. Daarnaast kwamen uitdagingen naar voren op het gebied van financiële administratie en kwaliteitsbeheer. Ondanks deze knelpunten tonen de KMO’s een sterke veerkracht en innovatiekracht, met name in hun flexibiliteit en marktbenadering. Op basis van deze bevindingen heeft het ministerie een speciaal trainingsprogramma ontwikkeld.
Deze training richt zich op procesoptimalisatie, financieel beheer en schaalbaarheid, kwaliteitsstandaarden en samenwerking en innovatie. Directeur Ondernemerschap van het ministerie EZ, Karishma Mathoera benadrukt het belang van deze training: “Onze KMO’s vormen de ruggengraat van de Surinaamse economie. Door gerichte ondersteuning en training helpen we deze bedrijven efficiënter en competitiever te worden, zowel nationaal als internationaal.” De training die plaatsvindt biedt ondernemers niet alleen theoretische kennis, maar ook praktische tools om direct verbeteringen door te voeren in hun bedrijfsvoering.
- SWM en EBS werken aan opheffing waterleidingstoring na buis…..
- President naar Barbados voor 48th Heads of Government..
- Volksgezondheid versoepelt beleid verlenging vestigingsverg…..
- Transvaal Vriendenclub krijgt eigen locatie..
- Update bericht; Overdracht van vijftien pick-ups aan het Ko…..
- Santokhi dringt aan op onder andere uitbreiding samenwerkin…..
- Twaalf strategische pijlers in NDP-verkiezingsprogramma..
- A20, PRO en DOE moeten bespreken of massameetings gehouden …..
- Creatieve rechten James Bond na meer dan 60 jaar naar Amazo…..
- Amerikaanse Senaat: Kash Patel mag voor 10 jaar de FBI leid…..
- SWM-buis beschadigd bij werkzaamheden EBS; lage waterdruk o…..
- Houtproductie met ruim 60 procent gedaald..
- Geen geld voor renovatie politiebureaus..
- Veel bewolking met buien in de middag..
- ‘CISM Day Run’ in Suriname gehouden..
- Meteodienst: Lokaal zware buien in delen binnenland..
- Trumps FBI-directeur Patel bevestigd na nipte stemming in S…..
- Georgine Irene Clarke (81) Lelystad 18-2-2025..
- Elseline Harriette Angelique Fa-Si-Oen (109) Amsterdam 14-2…..
- DNL selectief met aannemen van financiële schenkingen..
- Justitie en Politie neemt nog eens 15 voertuigen in ontvang…..