Tekst en beeld Edwien Bodjie
PARAMARIBO — “De consument moet worden beschermd tegen misleiding en prijsopdrijving. Ondernemers moeten zich houden aan wetten en regels. En u, als BAVP, bent daarin een essentiële schakel.” Met deze woorden sprak minister Rishma Kuldipsingh van Economische Zaken, Ondernemerschap en Technologische Innovatie (EZ) donderdag (vandaag) medewerkers van haar ministerie toe die de opleiding tot buitengewoon agent van politie (BAVP) succesvol hebben afgerond.ADVERTISEMENT
De groep, die op het ministerie van Defensie haar certificaat in ontvangst nam, heeft door het volgen van deze opleiding veel meer bevoegdheden. Zo hebben de medewerkers geen assistentie meer nodig van de politie bij het uitvoeren van hun beroep, bijvoorbeeld prijscontrole.ADVERTISEMENT
“Met deze bevoegdheid krijgen jullie een cruciale rol binnen onze samenleving, vooral op het gebied van prijsregulering, economische orde en consumentenbescherming”IDO-commandant Justus Hew A Kee
Zowel Kuldipsingh als Defensie-collega Krishnakoemarie Mathoera riep de geslaagden op hun taak met ernst, waakzaamheid en integriteit uit te voeren, zodat de samenleving op hen kan rekenen. Kuldipsingh merkte op dat de nieuwe BAVP’ers zich niet alleen moeten opstellen als toezichthouders, maar ook als bruggenbouwers tussen de samenleving en de overheid.
25 jaar geen BAVP opgeleid
Het was een bijzonder moment voor EZ, aangezien het de eerste keer in 25 jaar is dat het ministerie deze opleiding mogelijk maakt voor haar medewerkers. Voorheen waren er slechts negen BAVP’ers actief voor het hele land. “Dit is geen gewone plechtigheid. Het is een bekroning van inzet, integriteit en toewijding aan de rechtstaat.”
De opleiding werd verzorgd door het Instituut voor Defensie Opleidingen (IDO) en bestond uit een intensief traject van zes maanden. Van de 22 cursisten die aan de training begonnen, werden donderdag zestien gecertificeerd. De overige kandidaten krijgen op een later moment de kans om alsnog hun certificaat te behalen. Een klein aantal is tussentijds gestopt vanwege persoonlijke omstandigheden.
IDO-commandant Justus Hew-A-Kee liet weten dat het programma voor velen compleet nieuw was. “Het IDO hanteert dezelfde standaarden als voor defensiepersoneel. Ook de leerstof was pittig.”
Hij erkende dat het even wennen was voor de medewerkers. “Toch hebben jullie laten zien bereid te zijn te groeien. Met deze bevoegdheid krijgen jullie een cruciale rol binnen onze samenleving, vooral op het gebied van prijsregulering, economische orde en consumentenbescherming.”
Effectief
Ook Mathoera sprak haar waardering uit over de inzet van de geslaagden. “U staat nu in dienst van de gehele samenleving, met een bijzondere opsporingsbevoegdheid. Dat is een grote verantwoordelijkheid, die vraagt om voortdurende scholing en ontwikkeling.”
Een zichtbaar trotse Bidia Kedar, één van de geslaagden, werkt al zestien jaar op de EZ-dependance in Nickerie. “Ik ben blij dat wij nu de nodige kennis in huis hebben om op te treden bij economische delicten”, vertelde ze. “Ik houd me vooral bezig met prijscontrole, controle op gewichten van voorverpakte producten en vervallen artikelen. Vroeger moest ik altijd iemand van KPS, BOG of het commissariaat meenemen op controle. Maar nu kunnen wij zelfstandig optreden, omdat we daartoe bevoegd zijn. Dat maakt ons werk effectiever.”
Samenwerking
De opleiding werd mogelijk gemaakt dankzij de bereidwilligheid van het ministerie van Defensie. Het departement is, ondanks de kosten, deze investering in capaciteit en rechtszekerheid niet uit de weg gegaan.
Mathoera prees de samenwerking tussen haar ministerie end at van EZ. “Dit is een duidelijk signaal dat wij verder kijken dan onze eigen bubbel. Door samen te werken versterken wij de publieke dienst.
- Koniki: ‘Vroeg of laat zal ik er deel van uitmaken’..
- De melting pot waarin alles hetzelfde smaakt..
- Eerbetoon aan onze zorghelden op de Dag der Verpleging..
- Gewapende overval op woning aan Mawakaboweg: bewoners onder…..
- Beeldmateriaal van politieoptreden betreft een geval van 20…..
- Man aangehouden in onderzoek naar verdachte uitreiking opro…..
- Claudia Marica-Redan op Dag der Verpleging: ‘U bent het klo…..
- Natio-spelmaker Pherai promoveert met HSV naar Bundesliga..
- Aanhouding na verdachte verstrekking oproepingskaarten..
- 𝘽𝙚𝙚𝙡𝙙𝙢𝙖𝙩𝙚𝙧𝙞𝙖𝙖𝙡 𝙫𝙖𝙣 𝙥𝙤𝙡𝙞𝙩𝙞𝙚𝙤𝙥𝙩𝙧𝙚𝙙𝙚𝙣 𝙗𝙚𝙩𝙧𝙚𝙛𝙩 𝙚𝙚𝙣 𝙜𝙚𝙫𝙖𝙡 𝙫𝙖𝙣 20…..
- Wet Arbeidsbescherming Gezin wordt geëvalueerd..
- Goudruzie mondt uit in schietpartij in Koffiekamp..
- Ravaksur Plus ziet voorlopig af van acties..
- Mooie mensen..
- Staat negeert vonnis rechter: advocaat dreigt met beslagleg…..
- President Santokhi in dialoog tijdens driedaagse meet-and-g…..
- Dag van de Verpleging: Verplegenden verdienen meer dan onze…..
- VIDS-project ondersteunt strijd voor erkenning inheemse lan…..
- KPS rondt training ordedienstleden af..
- Tweesporen sport beleid..
- Trump haalt uit naar Democratische kritiek op Qatarees vlie…..