Het ministerie van Economische Zaken, Ondernemerschap en Technologische Innovatie (EZ), werkt actief aan de ontwikkeling van innovatie-ecosystemen in Suriname. Een van de belangrijkste initiatieven in dit kader is de oprichting van een innovatiecentrum met de capaciteiten van een Fabricage Laboratorium (FabLab). Dit centrum zal fungeren als een hub voor technologische innovatie, onderzoek en ondernemerschap.
Om dit te realiseren, heeft het ministerie van EZ een Memorandum of Understanding (MoU) ondertekend met de Anton de Kom Universiteit Suriname (AdeKUS).
Tegelijkertijd is de Stichting Innovatie Netwerk Suriname opgericht, die als drijvende kracht achter het innovatiecentrum zal fungeren. De ondertekening en oprichting vonden plaats op vrijdag 31 januari in de vergaderzaal van het ministerie van EZ. Het innovatiecentrum zal een breed scala aan middelen en faciliteiten bieden, waaronder geavanceerde prototypingmachines, digitale fabricagetechnologieën en educatieve programma’s. Hiermee wordt een dynamische omgeving gecreëerd waarin studenten, ondernemers en onderzoekers innovatieve ideeën kunnen ontwikkelen en omzetten in tastbare prototypes. Het centrum zal ook ondersteuning bieden om innovatie in Suriname verder te stimuleren. De voorzitster van het AdeKUS-bestuur, Shanti Venetiaan, benadrukte het belang van deze samenwerking en zei dat de universiteit een ruimte beschikbaar stelt waar het innovatiecentrum en FabLab in worden ondergebracht. Ze sprak haar waardering uit voor dit initiatief, dat een cruciale rol zal spelen in de toekomst van Surinaamse studenten en jonge professionals.
Venetiaan bedankte alle betrokkenen en onderstreepte de inzet van het bestuur om dit project tot een succes te maken. Directeur Technologische Innovatie, Rafiq Ilahi, lichtte toe dat het ministerie van EZ een faciliterende rol zal vervullen en als schakel zal fungeren tussen wetenschap, het maatschappelijk middenveld en het bedrijfsleven. De keuze voor de universiteit als locatie is bewust gemaakt, aangezien AdeKUS een pijler is binnen de samenleving en een sterke basis biedt voor duurzame ontwikkeling. Daarnaast wordt een innovatienetwerk opgezet, waarin bestaande initiatieven worden gebundeld om een solide innovatie-ecosysteem te creëren. Dit netwerk zal zowel studenten als bedrijven ondersteunen en stimuleren om technologische innovatie verder te ontwikkelen.
EZ-minister Rishma Kuldipsingh sprak haar trots uit over deze samenwerking en benadrukte het belang van technologische innovatie voor de toekomst van Suriname. Ze wees erop dat de universiteit een belangrijke kennisbron is en veel studenten heeft voortgebracht die actief hebben bijgedragen aan dit traject. De bewindsvrouwe is ervan overtuigd dat het innovatiecentrum en FabLab een cruciale rol zullen spelen in het aanbieden van geavanceerde technologieën, kennis en vaardigheden die nodig zijn om innovatie in Suriname te versnellen. Ze kijkt uit naar de impact die dit centrum zal hebben op het bedrijfsleven, de academische wereld en de samenleving. Met de ondertekening van de documenten heeft minister Kuldipsingh officieel de Stichting Innovatie Netwerk Suriname opgericht.
DTI-directeur Ilahi en AdeKUS-bestuurs-voorzitster Shanti Venetiaan hebben het MoU ondertekend, waarmee een belangrijke stap is gezet naar een innovatieve en technologische toekomst voor Suriname.
The post EZ en AdeKUS ondertekenen MoU en richten FabLab op ..
- NPS in het ongelijk gesteld in rechtszaak tegen OKB..
- SM verkocht valse vliegtickets en reisverzekeringen..
- Bond SBB steunt directeur..
- 13e overleg Suriname en Nederland terugname onderdanen..
- Vrouwelijke verdachte in verzekering gesteld voor valsheid …..
- Personeelsbond SBB wijst Stichtingsbestuur erop om zich te …..
- Met de hand geschreven brieven uitgedeeld aan kindertehuize…..
- Focus op economische diplomatie: Suriname traint nieuwe gen…..
- Personen gedecoreerd bij 100 jaar Boy Scouts Suriname..
- Gregory Rusland beschikbaar voor presidentschap..
- Suriname verwacht betere banden tussen de VS en Cuba..
- ILO prijst Suriname’s voorbeeldige uitvoering van Derde Dec…..
- BPSBB waarschuwt voor politieke inmenging in conflict bij S…..
- Santokhi: ‘VHP heeft voldoende bestuurservaring’..
- Grote geldbedragen gestolen tijdens inbraak in bedrijf..
- Belfort heeft nog geen keus gemaakt over verdere politieke …..
- Verkeersomleiding Sophia’s Lustweg komende twee weken..
- Uitslagen Voetbalwedstrijden van 21 januari 2025..
- President Santokhi: “Boy Scouts maken het verschil in onze …..
- Colombia Verklaart “Oorlog” Tegen Guerrillastri…..
- Man met 4.2 kg cocaine en 50 coke-bolletjes ingesloten..