PARAMARIBO — De nog actieve leden van het kunstenaarscollectief Waka Tjopu komen samen – volgens Readytex Art Gallery misschien wel voor de laatste keer – voor de expositie ‘Waka Tjopu: Echoes of a Movement’. Deze wordt zaterdagavond half acht geopend bij Readytex.
De tentoonstelling biedt volgens de galerij “een bijzondere terugblik op een boeiend hoofdstuk in de Surinaamse kunstgeschiedenis”. Het wordt “een uniek beeldverslag” van de gezamenlijke inzet van de Waka Tjopu-leden voor maatschappelijke bewustwording en culturele dekolonisatie in de roerige jaren tachtig.
“De expositie nodigt uit tot gesprek over de rol van kunst in tijden van verandering en over wat kunst kan blijven betekenen, nu en in de toekomst”
Deze kunstenaars zetten kunst in als actiemiddel voor nationale ontwikkeling en sociale betrokkenheid. De expositie brengt volgens Readytex Art Gallery hun verhaal tot leven door documentatiemateriaal, ’s en beeldend werk van het collectief, maar ook met kunstwerken van René Tosari, Ray Daal, John Djojo, Steve Ammersingh, Kenneth Flijders, Rudi Wagiso en wijlen Winston van der Bok en Soeki Irodikromo.
‘Waka Tjopu: Echoes of a Movement’ plaatst een intrigerende episode uit de kunstgeschiedenis van Suriname voor het voetlicht. Echter, benadrukt Readytex Art Gallery, de expositie is meer dan een terugblik. “Ze nodigt uit tot gesprek over de rol van kunst in tijden van verandering en over wat kunst kan blijven betekenen, nu en in de toekomst.” Na de opening zaterdagavond loopt de tentoonstelling tot en met 30 augustus.
- KPS: ‘Er wordt hard gewerkt aan indamming verhardende crimi…..
- Regulering moet nu..
- Ziekte houdt Santokhi weg van Boeroe-herdenking in Saramacc…..
- NASNOEPEN..
- Luchtballoncrash in Brazilië eist minstens acht levens..
- Monumenten dreigen binnen 25 jaar te verdwijnen zonder dire…..
- Collectieve waanzin: Waarom Suriname haar psychosociale rea…..
- Parmessar: Regering-Santokhi laat financiële uitdagingen ac…..
- Volksgezondheid: ‘Geen verhoogd risico hersenvliesontstekin…..
- Suriname in de gevarenzone: waarom we onze economie digitaa…..
- DE BRANDWEER HELPEN?..
- SLM BLIJFT GEGIJZELD DOOR POLITIEK..
- De Wil van het Lot..
- Vaardigheden ME’ers aangescherpt tijdens training..
- Basya Tweeling: “Ontruiming Kamp 21 nodig om tweede Matawai…..
- Hassankhan en Boksteen pleiten voor hervorming verkiezingsp…..
- President: “Boeroe-verhaal deel groter Surinaams verhaal va…..
- Afrikaanse financiering moet groter deel olie-inkomsten in …..
- Minister Raghoebarsing roept op tot eenheid: “Stop met etni…..
- ENORME ACHTERUITGANG EN ONSPORTIEF VERLIES..
- Ondanks misstanden: Verkiezingen van 25 mei 2025 officieel …..