PARAMARIBO — De nog actieve leden van het kunstenaarscollectief Waka Tjopu komen samen – volgens Readytex Art Gallery misschien wel voor de laatste keer – voor de expositie ‘Waka Tjopu: Echoes of a Movement’. Deze wordt zaterdagavond half acht geopend bij Readytex.
De tentoonstelling biedt volgens de galerij “een bijzondere terugblik op een boeiend hoofdstuk in de Surinaamse kunstgeschiedenis”. Het wordt “een uniek beeldverslag” van de gezamenlijke inzet van de Waka Tjopu-leden voor maatschappelijke bewustwording en culturele dekolonisatie in de roerige jaren tachtig.
“De expositie nodigt uit tot gesprek over de rol van kunst in tijden van verandering en over wat kunst kan blijven betekenen, nu en in de toekomst”
Deze kunstenaars zetten kunst in als actiemiddel voor nationale ontwikkeling en sociale betrokkenheid. De expositie brengt volgens Readytex Art Gallery hun verhaal tot leven door documentatiemateriaal, ’s en beeldend werk van het collectief, maar ook met kunstwerken van René Tosari, Ray Daal, John Djojo, Steve Ammersingh, Kenneth Flijders, Rudi Wagiso en wijlen Winston van der Bok en Soeki Irodikromo.
‘Waka Tjopu: Echoes of a Movement’ plaatst een intrigerende episode uit de kunstgeschiedenis van Suriname voor het voetlicht. Echter, benadrukt Readytex Art Gallery, de expositie is meer dan een terugblik. “Ze nodigt uit tot gesprek over de rol van kunst in tijden van verandering en over wat kunst kan blijven betekenen, nu en in de toekomst.” Na de opening zaterdagavond loopt de tentoonstelling tot en met 30 augustus.
- TotalEnergies: Baja-ontdekking geïntegreerd in GranMorgu-pr…..
- Amerikaan die in Idaho vier studenten vermoordde, ontloopt …..
- Jimmy Fernand (484) Denhaag 26-6-2025..
- Cornellie Odette Mijnals (72) Rotterdam 8-3-2025..
- 647 honden en katten gesteriliseerd in vier dagen tijd..
- SEOB waarschuwt voor druk op SRD en overheidsbegroting..
- Column: Formateur: ja of nee?..
- Brunswijk spreekt met Rusland; partijstructuren opgeroepen …..
- NDP roept op tot volwassen democratisch proces bij verkiezi…..
- Brunswijk roept structuren bijeen na topoverleg..
- Minister Ramadhin levert eerste Surinaamse bijdrage aan pre…..
- China vult leemte op in Cuba terwijl Russische beloften uit…..
- SEOB: Wisselkoers, staatsschuld en begrotingstekort nog gro…..
- Culturele Unie Suriname roept op tot eenheid: “Onze vrijhei…..
- OM eist 30 jaar celstraf voor moord en wegmaken lijk..
- Keti Koti 2025: Herdenken met oog op de toekomst..
- Van bos naar bord: de potentie van açaí-yoghurt voor Surina…..
- Santokhi op 1 juli: reflecteren op verleden om eenheid en h…..
- BEP waarschuwt: “Ongelijke verdeling olie-inkomsten kan nie…..
- Parlement opent zittingsperiode 2025-2030..
- Gesprek tussen president Santokhi en NDP-voorzitster Simons..