Voormalig minister van Economische Zaken, Ondernemerschap en Technologische Innovatie (EZ), Saskia Walden, is positief over de start van de nieuwe regering onder leiding van president Jennifer Simons. “Ze is sterk begonnen en toont toewijding aan transparantie,” aldus Walden in een interview met Radio Awaaz.
Walden is ook te spreken over het feit dat de president zich inzet voor goed bestuur en systeemverbetering. Ze gelooft dat president Simons, samen met betrouwbare partners en haar ervaring, in staat is de grote uitdagingen waar Suriname voor staat aan te pakken.
Hoewel ze president Simons en vicepresident Gregory Rusland niet als volmaakt of foutloos beschouwt, waardeert Walden dat zij duidelijk hebben nagedacht over de koers die het land op moet gaan. “Ze laten zien dat er een visie is,” benadrukt de oud-minister.
Terugblikkend op haar eigen periode als minister van EZ onder president Chan Santokhi, merkt Walden op dat de invloed van mensen met enge politieke belangen door de regering werd onderschat. Volgens haar deed dit probleem zich ook voor onder voormalig president Desi Bouterse. “De presidenten hadden wellicht goede bedoelingen, maar het waren de haaien en de hyena’s die roet in het eten gooiden,” aldus Walden.
Ze onderstreept het belang van betrokkenheid van de samenleving. Volgens haar rust er nu een grotere verantwoordelijkheid dan ooit op de schouders van burgers om actief deel te nemen aan het beleid en zowel de regering als het parlement kritisch te volgen. “Alleen zo kunnen we voorkomen dat dezelfde fouten uit het verleden opnieuw worden gemaakt,” zegt Walden.
- Man (53) overlijdt in MMC twee dagen na te zijn neergestoke…..
- Excellentie ontdekt zelfbediening: ‘Waar zit de olie?’..
- Vermiste graafmachine LVV na aangifte teruggevonden: politi…..
- Leerkrachten klagen: “Onmenselijk om zes maanden zonder loo…..
- Investeren in de toekomst..
- Nieuwe communicatie, oude patronen: ontmoeting Adhin-IMF zo…V
- NPS in spagaat: torenhoge DNA-salarissen versus beloftes va…V
- Kendrick Lamar en SZA naar gezamelijke tour in LondenV
- Moeder van Sean Kingston veroordeeld tot vijf jaar cel voor…V
- Zwaarbewapende bende steelt kilo ruw goud bij overval op co…..
- Gaza’s draaikolk van menselijk leed roept wereldwijd om hul…V
- Coca-Cola introduceert deze herfst rietsuiker-Coke in de VSV
- Weg geopend voor klimaateisen V
- Afdwingen van pensioenpremies door de rechter V
- Modernisering rechtspraak in Suriname(West)
- SBB-directeur slaat alarm over uitgegeven grond in woongebi…Redactie
- VSB interesseert leden voor eerste Guyane Excellence FairRedactie
- Voormalig Disney-topman leidt ceremonies Olympische Spelen …V
- Louis Vuitton Nederland onderzocht wegens witwaspraktijkenV
- WIST U DIT:V
- Nabestaanden Britse passagiers Air India-crash hebben verke…V