Voormalig minister van Economische Zaken, Ondernemerschap en Technologische Innovatie (EZ), Saskia Walden, is positief over de start van de nieuwe regering onder leiding van president Jennifer Simons. “Ze is sterk begonnen en toont toewijding aan transparantie,” aldus Walden in een interview met Radio Awaaz.
Walden is ook te spreken over het feit dat de president zich inzet voor goed bestuur en systeemverbetering. Ze gelooft dat president Simons, samen met betrouwbare partners en haar ervaring, in staat is de grote uitdagingen waar Suriname voor staat aan te pakken.
Hoewel ze president Simons en vicepresident Gregory Rusland niet als volmaakt of foutloos beschouwt, waardeert Walden dat zij duidelijk hebben nagedacht over de koers die het land op moet gaan. “Ze laten zien dat er een visie is,” benadrukt de oud-minister.
Terugblikkend op haar eigen periode als minister van EZ onder president Chan Santokhi, merkt Walden op dat de invloed van mensen met enge politieke belangen door de regering werd onderschat. Volgens haar deed dit probleem zich ook voor onder voormalig president Desi Bouterse. “De presidenten hadden wellicht goede bedoelingen, maar het waren de haaien en de hyena’s die roet in het eten gooiden,” aldus Walden.
Ze onderstreept het belang van betrokkenheid van de samenleving. Volgens haar rust er nu een grotere verantwoordelijkheid dan ooit op de schouders van burgers om actief deel te nemen aan het beleid en zowel de regering als het parlement kritisch te volgen. “Alleen zo kunnen we voorkomen dat dezelfde fouten uit het verleden opnieuw worden gemaakt,” zegt Walden.
- Schuld van SLM bij Luchthavenbeheer is USD 13 miljoen..
- Sampie: ‘Ik was mijn telefoon thuis vergeten’..
- Ricardo Panka in beeld voor ambassadeurspost..
- Bejaarde man zwaar toegetakeld; derde overvaller nog voortv…..
- Suriname: Ministerposten, het wordt tijd dat de lat hoger l….
- Samenleving is lang genoeg gestraft, zegt nieuwe OW-ministe…..
- Presidentsverkiezingen Guyana draaien om olie, ongelijkheid…..
- Museum Bakkie: ‘Ik ben zelf geïnteresseerd in bijzondere ve…..
- Morgen eerste ministersraad vergadering..
- Fractie NPS doneert maandelijks SRD 120.000 aan sociaal fon…..
- Reyme: ‘Moment om vertrouwen in politiek te herstellen’..
- EBS ontslaat bondsvoorzitter Marciano Hellings op staande v….
- Boeing lijkt te profiteren van handelsoorlog..
- Gospelartiest ‘Revo’ Pinas verbreekt stilte met nieuwe sing…..
- Man aangehouden voor verduistering van gouden ketting..
- Kunst verklaard: Oom John..
- Gewapende overval op GOw2-shop Coesewijnestraat..
- NPS-fractie levert uit maandelijkse bezoldiging SRD 120.000…..
- Rijstexport in het slop: Suriname dreigt gouden korrel te v…..
- Studie: Gevallen van leverkanker kunnen tegen 2050 bijna ve….
- Alleenstaande 91-jarige seniorenburger gekneveld; twee verd….