Tekst en beeld
PARAMARIBO — “Mijn missie is niet volbracht, maar er is een besluit genomen en daar moet ik me bij neerleggen. Maar ik ga met een opgeheven hoofd uit het korps.” Dat zei hoofdcommissaris Bryan Isaacs maandag tegen journalisten, kort nadat hij de leiding van het Korps Politie Suriname (KPS) protocolair had overgedragen aan zijn opvolger, waarnemend korpschef Melvin Pinas.
Isaacs was zestien maanden in de functie van politiebaas, maar werd woensdag per direct door president Jennifer Geerlings-Simons uit zijn functie ontheven. Onder meer de huidige situatie binnen het KPS en gewijzigde beleidsinzichten waren volgens minister Harish Monorath van Justitie en Politie de reden die tot dit besluit hebben geleid.
“Mijn missie is niet volbracht, maar er is een besluit genomen en daar moet ik me bij neerleggen. Maar ik ga met een opgeheven hoofd uit het korps”Bryan Isaacs
Politieke speelbal
Echter, Isaacs vermoedt dat met name politieke belangen hebben gemaakt dat hij in ongenade is gevallen bij de regering. “Het lijkt mij dat de functie van korpschef een speelbal is van de politiek. Ik ben niet van de politiek, de korpschef en het Korps Politie Suriname, zijn niet van de politiek of een politieke partij. De politie is net als het recht, dat voor eenieder geldt in Suriname, van en voor iedereen in Suriname”, benadrukte hij in zijn afscheidsverklaring.
“Dat ik vandaag hier sta, is niet mijn keuze geweest. Ik had graag deze reis met dit geweldige korps voortgezet en afgemaakt. Mijn energie in deze inspirerende omgeving is nog lang niet op. Helaas, er is anders beslist”, aldus een passage uit de verklaring van de ex-politiebaas.
Alertheid geboden
Isaacs roept ook de Surinaamse Politiebond op om waakzaam te blijven voor politieke invloed. “Voorzitter en vakbond, ik wil u meegeven om te waken voor politieke invloed en politieke willekeur, welke de eenheid, onder de leden en in het korps, kan ondermijnen en verzwakken. Hiermee zou alles, wat wij gezamenlijk hebben opgebouwd, teniet worden gedaan. Blijft u alert en waakzaam”, waarschuwt hij.
Volgens Isaacs komt zijn ontheffing op een moment waarop er meerdere zwaarwichtige zaken in onderzoek zijn. Hij verzocht zijn collega’s daarom hun rug recht te houden en niet te zwichten voor externe druk. “Houd u uw rug recht onder alle omstandigheden of druk”, drukt hij politiemensen op het hart.
Waardig afscheid
Op het hoofdkwartier van de politie aan de Duisburglaan hebben politieambtenaren na de protocolaire overdracht op waardige wijze afscheid genomen van de voormalig politiebaas. Bemoedigende woorden van collega’s die hem het beste toewensten in verdere carrière.
De emoties bij sommigen waren daarbij duidelijk te merken. “Het is begrijpelijk, maar de emoties mogen niet de boventoon voeren. We zijn politiemensen en we moeten professioneel blijven”, merkte Isaacs op tegenover de pers. Als scheidende korpschef kreeg hij ook een schilderij van een burger die zijn waardering uitsprak voor de manier waarop hij het korps heeft geleid de afgelopen zestien maanden.
Van de ontheven korpschef Bryan Isaacs (m) is maandag afscheid genomen. Links waarnemend korpschef Melvin Pinas en rechts Rishi Akkal.
- De lange reis..
- Suriname ontvangt technische assistentie van ICAO voor vers…..
- ‘Yu na wan ingi, maar wat heb je aan cultuur?’..
- Franse ambassadeur brengt kennismakingsbezoek aan minister …..
- Inverzekeringstelling politieagenten met dertig dagen verle…..
- Ramsaran prijst veteranen tijdens derde Veteranendag..
- ABOP eert inheemse en Javaanse gemeenschap..
- Bestaansrecht inheemsen..
- Minister Soeropawiro bestrijdt voortrekkerij en corruptie b…..
- NDP: verschillende gemeenschappen, één toekomst..
- Minister TCT in overleg over bushalte PL..
- Vaste commissie van DNA voert overleg met minister Misiekab…..
- Van 100 kilo naar 1: goud na helikopter-noodlanding blijkt …..
- Hof van Justitie gedenkt (ex-)parlementariërs voor bijdrage…..
- Minister Currie: peer-to-peer discussies essentieel in stri…..
- Misiekaba: ‘Ook in Wageningen moet er goede zorg zijn’..
- Minister Currie: ‘Peer-to-peer discussies sleutel tegen pes…..
- OM eist tien jaar cel voor verkrachting patiënte in ziekenh…..
- TCT-minister Landveld: ‘Toekomst personenvervoer vraagt om …..
- U-15 Natio in finale Concacaf kampioenschap..
- Het Surinaams recht is van toepassing bij de aanbesteding, …..