Koude Oorlogscourage kan Ruslands buren versterkenDoor Andrew Higgins
WARSAU, Polen – Gedurende decennia werden antipersoonsmijnen gebruikt door Oostbloklanden om het Westen en de dreigende burgers van het communistische gordijn te scheiden.
Aan het einde van de Koude Oorlog werden de mijnen grotendeels opgegeven door het blok. Anti-mijncampagnes, gesteund door hun zaak door Diana, Princess of Wales, drongen wereldleiders aan om een globaal verdrag te ondertekenen dat indiscriminair dodelijke wapens verbiedt.
Nu, alsnog een gevolg van de Russische invasie van Oekraïne in 2022, overwegen vijf landen om het gebruik van een wapen opnieuw in te voeren dat voor de meesten hun verdediging tegen Russische aanvallen versterkt.
Recente stappen van Polen, Finland – en een belofte van de Oekraïense president Volodymyr Zelenskyy – om zich terug te trekken uit een mijnenverbodverdrag dat in 1999 van kracht werd, duiden op een hernieuwde toename in het gebruik van antipersoonsmijnen. Het formeel verlaten van het verdrag is een proces van zes maanden.
De recente golf van landen die een pijler van de na-Koude Oorlog-orde verwerpen, heeft antimijncampagnes verontwaardigd, met Gabor, directeur van de International Campaign to Ban Landmines, die mee hielp de Nobelprijs voor de Vrede te ontwerpen voor zijn werk aan het opruimen van antipersoonsmijnenwapens, bekend als het Mine Ban Verdrag.
- Twaalf mensen doodgeschoten tijdens feest in Mexicaanse sta…..
- Willem Bilkerdijk (86) Paramaribo 22-6-2025..
- Paus hekelt verval van internationaal recht..
- Lezing en culturele avond in het kader van 1 juli..
- Politiebond hekelt werkwijze minister Amoksi bij bevorderin…..
- Storing bij Diakonessenhuis: operaties en bevallingen stilg…..
- Topclubs strijden om het landskampioenschap..
- Structureel probleem met ‘Cashpnt’ pinautomaten; banken lev…..
- Koning Willem-Alexander: ‘Nederland net begonnen met aanpak…..
- Wan Okasi-voorzitter haalt uit naar kiezers en politici: “D…..
- Brunswijk houdt opties open ondanks akkoord..
- Bboy Dietje met Nederlands ISH Dance Collective in Australi…..
- Principeakkoord tussen regering en Ravaksur Plus..
- Nieuwe Indonesische ambassadeur wil band met Suriname verst…..
- Politiebond en Korpsleiding erover eens: Amoksi handelde te…..
- “Verbreek de cyclus”: UNODC roept op tot wereldwijde aanpak…..
- Regering en Ravaksur sluiten op valreep akkoord over fiscal…..
- Buitenlandse criminelen gedeporteerd na 30% van straf om ge…..
- Mac Andrew: “Armoedegrens moet wetenschappelijk en onafhank…..
- AWJ-minister ontvangt tussentijds verslag van Multidiscipli…..
- ECD treft wederom vervallen producten aan in supermarkten..