Koude Oorlogscourage kan Ruslands buren versterkenDoor Andrew Higgins
WARSAU, Polen – Gedurende decennia werden antipersoonsmijnen gebruikt door Oostbloklanden om het Westen en de dreigende burgers van het communistische gordijn te scheiden.
Aan het einde van de Koude Oorlog werden de mijnen grotendeels opgegeven door het blok. Anti-mijncampagnes, gesteund door hun zaak door Diana, Princess of Wales, drongen wereldleiders aan om een globaal verdrag te ondertekenen dat indiscriminair dodelijke wapens verbiedt.
Nu, alsnog een gevolg van de Russische invasie van Oekraïne in 2022, overwegen vijf landen om het gebruik van een wapen opnieuw in te voeren dat voor de meesten hun verdediging tegen Russische aanvallen versterkt.
Recente stappen van Polen, Finland – en een belofte van de Oekraïense president Volodymyr Zelenskyy – om zich terug te trekken uit een mijnenverbodverdrag dat in 1999 van kracht werd, duiden op een hernieuwde toename in het gebruik van antipersoonsmijnen. Het formeel verlaten van het verdrag is een proces van zes maanden.
De recente golf van landen die een pijler van de na-Koude Oorlog-orde verwerpen, heeft antimijncampagnes verontwaardigd, met Gabor, directeur van de International Campaign to Ban Landmines, die mee hielp de Nobelprijs voor de Vrede te ontwerpen voor zijn werk aan het opruimen van antipersoonsmijnenwapens, bekend als het Mine Ban Verdrag.
- Rovers dringen woning binnen en laten bewoners gekneveld ac…..
- Regeerteam onderscheiden voor het regeren..
- President Santokhi decoreert vertrekkend kabinet..
- Parlementaire Commissie oriënteert zich op locatie inaugura…..
- Caricom 10K: Jacott en Zchuschen tweede en derde in leeftij…..
- VS feliciteren nieuwe president Simons en benadrukken beper…..
- Paramaribo wordt klaargestoomd voor inauguratie Simons-Rusl…..
- Momar Pinas pleit voor duurzame vernieuwing openbaar vervoe…..
- Cindy Uden nieuwe president Rotaryclub of Paramaribo Quota..
- Man wederom aangehouden door RBTW voor smokkel illegale sig…..
- “Sher” aangehouden door het RBTW ter zake mishandeling..
- Twee scholieren aangehouden na gewelddadige vechtpartij tij…..
- Eerste vergadering commissie inauguratie gehouden in NIS..
- Man steekt slachtoffer na ruzie om shot drank bij Suribetsh…..
- Ancelotti krijgt voorwaardelijke celstraf voor belastingfra…..
- Het regent opnieuw staatsdecoraties: regeerteam en ruim hon…..
- Bestuurder rijdt lantaarnpaal aan na onwelwording..
- Melkveesector waarschuwt: ‘Nieuwe minister staat voor een v…..
- Rechtszaak en geldgebrek vertragen herstel Van ’t Hogerhuys…..
- Cel voor verdachte die zich voordeed als politie-toppers Re…..
- Anthony Nesty Sporthal krijgt make-over in verband met inau…..