De wisselkoersen in Suriname blijven stijgen. Vandaag is bij de cambio’s de euro al voorbij de SRD 45-grens geschoten, terwijl voor de Amerikaanse dollar meer dan SRD 40 moet worden neergeteld. Deze ontwikkelingen baren zowel consumenten als ondernemers zorgen, nu de druk op de prijzen verder toeneemt.
Volgens de laatste koersnotering van de Centrale Bank van Suriname (CBvS) bedraagt de aankoopkoers voor de euro SRD 44,23 en voor de Amerikaanse dollar SRD 38,51. De verkoopkoers voor de euro is boven de SRD 45 en de dollar rond de SRD 40.
Valutahandelaren geven aan dat de aanhoudende koersdruk deels te wijten is aan de marktwerking — vraag en aanbod van valuta — maar dat ook de politieke onzekerheid rond de verkiezingsuitslag.
De stijgende wisselkoersen hebben directe gevolgen voor de samenleving. Goederen die afhankelijk zijn van import, zoals brandstof, voedsel, medicijnen en bouwmaterialen, worden duurder. Hierdoor stijgt ook de algemene kosten van levensonderhoud, die voor veel burgers toch al nauwelijks te dragen zijn.
- Olieprijzen onder druk door OPEC-plannen en Trumps tariefdr…..
- Mungra: geloof in de politiek weggevallen bij veel kiezers..
- Oproep VSB: ‘Met visie, daadkracht en betrouwbaarheid werke…..
- Amerikaanse ambassade herdenkt gevallenen in Suriname tijde…..
- Vlammenzee verwoest opslagruimte in Wanica..
- Handreiking Somohardjo naar HVB in belang van samenleving; …..
- NPS: 500 aangetrokken stembureauleden haalden toets niet..
- PALU: Gekozen partijen moeten beloften waarmaken..
- Naomi Faërber met hart en ziel terug op muzikaal spoor..
- PL: “Volk heeft recht op werkelijke verkiezingsuitslag”..
- ‘Inflatie ondermijnt koopkracht en belastingstructuur’..
- VSB dringt aan op goed bestuur en stabiel investeringsklima…..
- Bhola: hertellingen bij 30 stembureaus..
- Joan Nibte (A20): “OKB in gebreke gebleven”..
- Asabina: “Zorgwekkende ontwikkelingen in verkiezingsproces …..
- 225 stembiljetten vermist bij stembureau 333 in Wanica; pol…..
- Samenwerking NPS en NDP biedt kans om natievorming te bevor…..
- VHP inruilen voor NDP is kiezen voor lood om oud ijzer..
- PL krijgt meer dan één zetel in regeerstructuur..
- A20 blijft trouw aan uitgangspunten..
- Stop Verbittering, Vergeef en Bouw; heilige opdracht voor S…..