De wisselkoersen in Suriname blijven stijgen. Vandaag is bij de cambio’s de euro al voorbij de SRD 45-grens geschoten, terwijl voor de Amerikaanse dollar meer dan SRD 40 moet worden neergeteld. Deze ontwikkelingen baren zowel consumenten als ondernemers zorgen, nu de druk op de prijzen verder toeneemt.
Volgens de laatste koersnotering van de Centrale Bank van Suriname (CBvS) bedraagt de aankoopkoers voor de euro SRD 44,23 en voor de Amerikaanse dollar SRD 38,51. De verkoopkoers voor de euro is boven de SRD 45 en de dollar rond de SRD 40.
Valutahandelaren geven aan dat de aanhoudende koersdruk deels te wijten is aan de marktwerking — vraag en aanbod van valuta — maar dat ook de politieke onzekerheid rond de verkiezingsuitslag.
De stijgende wisselkoersen hebben directe gevolgen voor de samenleving. Goederen die afhankelijk zijn van import, zoals brandstof, voedsel, medicijnen en bouwmaterialen, worden duurder. Hierdoor stijgt ook de algemene kosten van levensonderhoud, die voor veel burgers toch al nauwelijks te dragen zijn.
- Koers blijft stijgen: Landbouwers in nood, consumenten voel…..
- Nieuwe generatie jonge leiders wordt klaargestoomd..
- Kassier verdacht van verduistering €110.000 en US$30.000; b…..
- Newmont publiceert Duurzaamheids- en Belastingenrapport 202…..
- David Pinas timmert Yelyco in thriller naar mannen volleyba…..
- Mijnwerker bij thuiskomst beroofd..
- Indringer breekt woning binnen en verwondt vrouw in Wanica..
- Olieprijzen stijgen fors na Israëlische aanval op Iran..
- Constitutioneel Hof uitgehold; advocaat van Dijk sluit inte…..
- Start nieuw muziekjaar d’Orkest..
- Video -Egypte heeft inwoners van de wijk Ismaeli in Caïro b…..
- Drie gewapende overvallen in zes uur in Paramaribo en Wanic…..
- Zwaarbewapende nepagenten beroven buitenlander van 2 kg gou…..
- 13-jarige gewond bij steekincident op school..
- Suriname tegen Panama, Guatemala en El Salvador in WK-kwali…..
- Kersten verwerft 50 procent in port facility..
- Politieke val Santokhi: van beloftevol begin naar oppositie…..
- Ex-piloot: ‘Nieuwe poppetjes, zelfde rot, SLM blijft gegijz…..
- Baitali en FIRM ontwikkelen havenproject ‘Dordt’ te Commewi…..
- Reactie op: Brunswijk moet aftreden…..
- Gewapende overvallen achter elkaar in Paramaribo en Wanica..