Het Onafhankelijk Kiesbureau (OKB) heeft op 28 april 2025 een delegatie van waarnemers van de Europese Unie (EU) ontvangen voor een uitgebreide informatiebijeenkomst over de aanstaande verkiezingen van 25 mei. OKB-voorzitter Samseerali Sheikh-Alibaks gaf daarbij een toelichting op het Surinaamse verkiezingssysteem.
Tijdens de sessie lichtte Sheikh-Alibaks de werking van de verschillende verkiezingsorganen toe, waaronder het OKB, de stembureaus, de hoofdstembureaus, het Centraal Hoofdstembureau en het Ministerie van Binnenlandse Zaken. Hij ging ook in op de recente hervormingen in het kiesstelsel, die zijn voortgekomen uit wijzigingen in de Grondwet en de Kiesregeling.
De stemprocedure en de methode van zetelverdeling werden eveneens besproken. In een vervolgsessie zal het OKB dieper ingaan op de berekening en toewijzing van zetels aan kandidaten en politieke partijen.
De EU-waarnemers toonden met name belangstelling voor de voorlichtingscampagne richting de bevolking over het vernieuwde kiesstelsel. Ook het transport van verkiezingsmateriaal en de overdracht van stemresultaten uit het binnenland naar Paramaribo kwamen ter sprake.
Volgens Sheikh-Alibaks werkt het OKB aan flexibele logistieke oplossingen en systemen voor realtime informatievoorziening vanuit de stembureaus. “Deze zaken verdienen serieuze aandacht. We werken aan transparantie en willen de samenleving verzekeren van veilige en betrouwbare verkiezingsresultaten,” aldus de OKB-voorzitter.
- NDP ADVERTORIAL..
- BEKENDMAKING AFSLUITING Van t Hogerhuysstraat i.v.m. Repara…..
- Krachtige aardbeving treft Ecuador, gebouwen beschadigd..
- Henk Kimpoel en Mariano Bergraaf gehuldigd als doorzetters..
- 33 Surinaamse artiesten in ‘Flourish – Suriname in Moti…..
- Camerabeelden leiden tot aanhouding overvallers Suribetshop..
- Drie politieke partijen hadden aangifte voor verduistering …..
- Raghoebarsing hint op afscheid: ‘Tijd voor jonger bloed op …..
- ‘Rechtszaken brengen verkiezingen niet in gevaar’..
- KPS deelt veiligheidsinstructies met gezagdragers Tapanahon…..
- Van ’t Hogerhuysstraat tussen Slangenhoutstraat en Industri…..
- Niet vanzelfsprekend..
- Visser vermist na sprong uit boot na ruzie op zee..
- ECD heeft smokkelwaar vastgesteld in Wanica..
- Narcoticabrigade verbrandt drugs te Kraka..
- A20-voorzitter Reyme betreurt gebruik van term “niet knap…..
- Voorlopige hechtenis ex-vriend verlengd na tegenstrijdige v…..
- Een volk dat leert uit zijn fouten..
- Daadkrachtig veiligheidsbeleid..
- Steven Bryan Aninie..
- Surinaamse kunstenaars exposeren in Panama-Stad..