PARAMARIBO — Een delegatie van waarnemers van de Europese Unie (EU) heeft tijdens een informatiebijeenkomst met het Onafhankelijk Kiesbureau (OKB) vooral belangstelling getoond in het voorlichten van de bevolking over het vernieuwde kiesstelsel. Wanneer Suriname op 25 mei naar de stembus gaat, wordt voor het eerst het systeem van landelijke evenredigheid gehanteerd. De buitenlanders wolden ook informatie over het vervoeren van verkiezingsmateriaal en de overdracht van resultaten uit het binnenland naar Paramaribo.
OKB-voorzitter Samseerali Sheikh-Alibaks benadrukte dat er wordt gewerkt aan “flexibele logistieke oplossingen” en aan systemen voor real-time informatievoorziening vanuit de stembureaus. “Deze zaken verdienen serieuze aandacht. We werken aan transparantie en willen de samenleving verzekeren van veilige en betrouwbare verkiezingsresultaten”, aldus het OKB woensdag in een persbericht.ADVERTISEMENT
De voorzitter verschafte tijdens de ontmoeting van maandag inzicht over het verkiezingssysteem. Hij besprak daarbij de recente hervormingen in het kiesstelsel, voortvloeiend uit wijzigingen in de Grondwet en de Kiesregeling. Daarnaast is hij specifiek ingegaan op de stemprocedure en de methode van zetelverdeling. In een vervolgsessie zal dieper worden ingegaan op de berekening en toewijzing van zetels aan kandidaten en politieke organisaties. Sheikh-Alibaks lichtte verder toe hoe de diverse verkiezingsorganen, waaronder het OKB, het ministerie van Binnenlandse Zaken, het Centraal Hoofdstembureau en (hoofd)stembureaus, functioneren.
- Bronto Somohardjo waarschuwt minister Dasai om zich niet te…..
- Kunstinstallatie ‘Kibri a rutu fu yu culturu’ ode aan pangi…..
- Guyana stelt avondklok in na gewelddadige protesten om dood…..
- ‘Gefaseerde invoering nieuw Burgerlijk Wetboek verdient voo…..
- Felisi: ‘Politiek is niet vies, mensen maken het vies’..
- Overheid en verwerkers buiten samen volk en rijstboeren uit..
- President Santokhi: “Sterk maritiem onderwijs essentieel vo…..
- Staatsolie: Tekort aan geschoolden remt olievooruitgang..
- Oppositie behaalt overtuigende verkiezingszege in Trinidad …..
- BOG-directeur Ori: ‘Misinformatie tijdens Covid-19-pandemie…..
- President zal eerste oproepingskaart ontvangen: verspreidin…..
- Cassavepap ‘BamBino’ gelanceerd bij feestelijke afsluiting …..
- Jagesar: ‘Suriname heeft dringend geschoolde arbeiders nodi…..
- Burgerplatform Bondru: Stem op integere leiders, steun Math…..
- Santokhi: Investering in maritiem onderwijs voor internatio…..
- Jogi gelooft niet dat NPS naar 10 zetels groeit..
- Prof. dr. ir. Nawin Ryan Nannan..
- Drie verenigingen dagen SVB-bestuur voor rechter in verband…..
- Zware aanrijding eist leven op Nieuwweergevondenweg..
- Man na gewapende woningoverval aangehouden, buit SRD 290.00…..
- Scholengemeenschap Sanatan Dharm wint eerste Hut Games Scho…..